Wolontariat przy grze miejskiej podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych


Również w tym roku jako Regionalne Centrum Wolontariatu bierzemy udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 14 września w Katowicach i bardzo potrzebujemy pomocy wolontariuszy! Tym razem postanowiliśmy zorganizować grę miejską, która będzie miała na celu promocję angażowania się w różne rodzaje wolontariatu – począwszy od ekologii, a na zwierzakach kończąc! Na pewno będzie to super rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych, dlatego jeśli tylko nie macie jeszcze planów na sobotę 14 września – zapraszamy do wspólnej zabawy!

Uczestnicy gry będą mieli za zadanie pokonać trasę składającą się z pięciu punktów. Wolontariusze będą mieli za zadanie obstawić stanowiska właśnie na tych punktach. Gra potrwa prawdopodobnie od 12:00 do 15:00 – właśnie w tych godzinach będzie nam potrzebna Wasza pomoc. Przy każdym stanowisku zgłoszone do gry drużyny będą musiały wykonać jakieś zadanie. Rolą wolontariuszy będzie mierzenie czasu wykonywania zadania, oraz wytłumaczenie zasad graczom.

  • 1 stanowisko to eko-wolontariat
  • 2 stanowisko to wolontariat na rzecz seniorów
  • 3 stanowisko to wolontariat na rzecz zwierząt
  • 4 stanowisko to wolontariat na rzecz dzieci
  • 5 stanowisko to wolontariat z obcokrajowcami
  • Potrzebujemy też osób do stoiska głównego, z którego drużyny będą startowały, oraz gdzie będą wydawane nagrody

Wolontariuszom zapewniamy:
– pisemne porozumienie wolontariackie
– ubezpieczenie NNW
– imienny certyfikat
– koszulkę
– gadżety takie jak np. opaski na nadgarstek
– poczęstunek podczas działań
– przede wszystkim pozytywną atmosferę i super zabawę!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Przed wydarzeniem wolontariuszy zaprosimy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę 11 września – o 16 w Centrum Organizacji Pozarządowych na ul. Młyńskiej 5 w Katowicach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego katowice@wolontariat.org.pl lub tel.502771669

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *