Wolontariat podczas Silesia Marathon 2020

Lubisz być w centrum wydarzeń? Jesteś osobą aktywną i nie boisz się wyzwań? Stawiasz na kontakt z ludźmi i współpracę? Dołącz do grona wolontariuszy Silesia Marathon 2020, największej imprezy biegowej w regionie! Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu rozpoczyna rekrutację.

Maraton odbędzie się 4 października 2020 r., wolontariuszy do współpracy zaangażujemy również 2 i 3 października (praca w biurze zawodów). W ostatnich dniach września wolontariuszy zaprosimy również na szkolenia stanowiskowe. Zapraszamy do współpracy osoby, które dobrze czują się w pracy grupowej, potrafią działać pod presją czasu i nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów. Wolontariuszami mogą zostać również osoby niepełnoletnie (pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody opiekunów prawnych).

Poniżej opis działań dla wolontariuszy:

Biuro zawodów
Miejsce, gdzie zawodnik kieruje swoje pierwsze kroki. Wolontariusze przygotowują i wydają pakiety startowe dla uczestników co wiąże się jednocześnie z weryfikacją dokumentów, zbieraniem podpisów, informowaniem o biegu i udzielaniem odpowiedzi na nietypowe często pytania.

Zabezpieczenie trasy
Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze, więc aż ok 50 % wolontariuszy bierze udział w zabezpieczeniu trasy. Dbają o to, by na trasie biegu nie pojawili się przechodnie, samochody, turyści. Udzielają także informacji o zalecanych objazdach. Wspierają  biegaczy, którym wydaje się, że do ukończenia maratonu zabraknie im sił.

Punkty odżywcze
Wolontariuszy angażujemy do przygotowania punktów, na których częstujemy wodą, izotonikami, bananami i innymi łakociami. To dzięki nim biegacze mają szansę na uzupełnianie zapasów energii, płynów i tym samym – szczęśliwe ukończenie biegu.

Depozyt
Wolontariuszy tej strefy zaangażujemy w przygotowanie i obsługę depozytu – miejsca, w którym każdy zawodnik przechowuje swoje rzeczy podczas maratonu. Dobra pamięć i dobra organizacja pracy ułatwiają wykonywanie obowiązków na tym stanowisku.

Obsługa strefy mety
Wolontariusze w tej sekcji przywitają każdego biegacza, który dotrze do mety. Najpierw wręczą mu pamiątkowy medal, później zaopatrzą go w posiłek regeneracyjny i udzielą wszelkich informacji. Dla niejednego z nich będą na pewno dosłownym „oparciem”.

Dla wolontariuszy gwarantujemy:

  • pisemne porozumienie wolontariackie
  • ubezpieczenie NNW
  • przygotowanie stanowiskowe i szkolenie dot. wolontariatu sportowego
  • koszulkę i gadżety pamiątkowe
  • poczęstunek podczas działań
  • zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu
  • możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych poprzez udział w jednym z największych wydarzeń sportowych na Śląsku
  • wsparcie liderów i koordynatorów wolontariatu
  • przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje, możliwość poznania wielu ciekawych osób

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego https://forms.gle/Ya6BguDy4osPhFtN9

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości – prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem wolontariatu Silesia Maraton 2020, Bartoszem Kordalą, na adres: bartosz@slaskie-wolontariat.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 22 września  2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *