Stowarzyszenie Wolnej Herbaty

Dzisiaj przychodzimy z propozycją wolontariatu dla wszystkich miłośników ekologii oraz stylu życia Zero Waste. Można działać tam na wielu płaszczyznach i przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Wolnej Herbaty!

Stowarzyszenie Wolnej Herbaty to młoda organizacja pozarządowa działająca w Katowicach i okolicznych miastach. Ich obszar działalności skupia się głównie wokół tematyki ekologii i nurtu Zero Waste. Stowarzyszenie promuje integrację społeczną i działa na rzecz wspierania harmonijnego rozwoju człowieka. Organizują prelekcje i konferencje, warsztaty ekologiczne oraz sporo innych  akcji takich jak np. kawiarenki naprawcze Repair Café Katowice, na których bezpłatnie naprawiają zepsute sprzęty, współorganizują też  akcje sprzątania terenów zielonych pod hasłem “SprzątaMy Dzielnice” oraz są inicjatorami ogólnopolskiej akcji #codziennie5.

Stowarzyszenie prowadzi też sporo warsztatów ekologicznych (naturalne kosmetyki i środki czystości, wermikompostowanie, upcykling, roślinna kuchnia zero waste – na ten temat wydali nawet darmowego e-booka) oraz cykl spotkań Zero Waste Meetup. Są także organizatorami Wymienialnika, czyli spotkań na których zachęcają do wymieniania się niepotrzebnymi rzeczami, zamiast ich wyrzucania. W ramach Wymienialnika prowadzą także trzy grupy na Facebooku, dla województwa śląskiego, łódzkiego i podkarpackiego.

Wolontariusze tego Stowarzyszenia mają szerokie pole do popisu, bowiem działań jest sporo. Przykładowe obowiązki wolontariuszy to:

• Wolontariat podczas akcji sprzątania
• Kawiarenki naprawcze
• Pomoc w przygotowywaniu wydarzeń i akcji
• Robienie zdjęć na akcjach i ich obróbka
• Obsługa wydarzeń na miejscu (np. spotkań zero waste)
• Pomoc w prowadzeniu social mediów

Reasumując, Stowarzyszenie Wolnej Herbaty to miejsce idealne dla wszystkich miłośników ekologicznego trybu życia i nie tylko. Jest to miejsce zawsze otwarte na nowych wolontariuszy, którzy wspólnie chcą zdziałać coś dobrego.

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Wolnej Herbaty
Katowice, ul. ul. Radockiego 270/3
E-mail: olaf@wolnaherbata.pl
Telefon: 606 383 698

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *