Wolontariat w Fundacji Mam Marzenie

Dziś przychodzimy do Was z propozycją wolontariatu w Fundacji, której misją  jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom niezapomnianych wrażeń, które wnoszą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, która opiera się wyłącznie na działalności wolontariuszy.
Zadania wykonywane przez wolontariuszy są bardzo różnorodne -począwszy od spotykania się z chorymi dziećmi po organizowanie wydarzeń charytatywnych. Przede wszystkim jednak praca wolontariuszy skupia się na pomocy w spełnianiu marzeń chorych dzieci. Podczas działalności w fundacji wolontariusze zajmują się również m.in. pozyskiwaniem sponsorów, prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi na oddziałach szpitalnych oraz organizowaniem zbiórek pieniędzy na dziecięce marzenia.

Od jakiego wieku można zostać wolontariuszem w Fundacji?
Działalność podstawowa od 15 roku życia, wolontariat akcyjny przy różnego rodzaju akcjach bez ograniczeń 

A jakie odczucia wobec wolontariatu w Fundacji Mam Marzenie mają sami wolontariusze? Oto wypowiedź jednej z wolontariuszek:
„Odkąd pamiętam wolontariat był mi bliski, ale w pewnym momencie postanowiłam, że chcę pomagać innym na co dzień. Wybór padł na Fundację Mam Marzenie i był on jednym z lepszych w moim życiu. Działalność w Fundacji Mam Marzenie to transakcja wiązana- my pomagamy spełnić dziecięce marzenia, zapomnieć choć na chwilę o chorobie, wywołujemy uśmiech na ich twarzach, a w zamian dostajemy zastrzyk pozytywnej energii i motywację do działania również w życiu prywatnym. Spotykamy wspaniałych ludzi, nawiązujemy bliskie relacje i zdobywamy nowe umiejętności. Codzienne działanie na rzecz naszych marzycieli i współpraca z tak wspaniałymi wolontariuszami to wyjątkowe przeżycie!”

Fundacja organizuje również wiele ciekawych akcji, w które można się zaangażować. Są to m.in:

-Targi Książki: „Targi Książki to wydarzenie kulturalne organizowane z myślą o miłośnikach literatury. Uczestnicy mają szansę kupić lub sprzedać książki w przystępnej cenie, a także wziąć udział w wykładach różnych pisarzy, autorów książek i blogerów. Co roku odbywa się ono w Centrum Kongresowym i skupia wielu zainteresowanych. Postanowiono wykorzystać tę okazję do promowania Fundacji oraz zbierania funduszy do spełniania kolejnych dziecięcych marzeń. Stoisko Fundacji Mam Marzenie różniło się od innych, ponieważ jako jedyne oferowało „książki – niespodzianki”.
Zabawa polega na tym, że dobroczyńcy wybierają książki tylko na podstawie trzech słów, które je opisują (np. „groza, ucieczka, emocje” w przypadku kryminałów; „pierogi, tradycja, sztućce” w przypadku książki o kuchni polskiej). Książki są starannie zapakowane, więc nie można było zobaczyć ani tytułu, ani autora.”


-Dzień Pluszowego Misia: Dzień Misia to idealna okazja, aby obdarować dzieci pluszakami, grami planszowymi, materiałami plastycznymi i poświęcić im trochę czasu na zabawę. Co roku w trzech szpitalach, w których działa Fundacja tj. Zabrze, Chorzów i Katowice, rozdajemy dzieciakom misie. Akcję poprzedza zbiórka pluszaków od darczyńców. Jest to wyjątkowy dzień, kiedy dzieciaki choć na chwilę się uśmiechają, mimo choroby.

Fundacja „Mam Marzenie”
Oddział w Katowicach
ul. Warszawska 6/117, 40-006 Katowice
kom.: 510 530 656
email: monika.granieczny@mammarzenie.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *