Wolontariat na Silesia Marathon 2019

Silesia Marathon to nie tylko zawodnicy – to również wolontariusze, bez których nie ma mowy o sukcesie biegaczy i organizacji samego biegu! Przygotowują trasę, dbają o bezpieczeństwo biegaczy, częstują wodą i przekąskami wtedy, gdy sił już brak a poza tym – uśmiechają się i zagrzewają do dalszego biegu. Wreszcie – z uśmiechem na ustach witają na mecie! Chcesz uczestniczyć w przygotowaniu największego wydarzenia biegowego na Śląsku? Dołącz do grona wolontariuszy Silesia Marathon 2019! Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu i Fundacja Silesia Pro Active rozpoczynają rekrutacje!

Poszukujemy wolontariuszy, którzy włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia (maraton odbywa się na terenie Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa, na terenie tych miast będą też działać wolontariusze). W tym roku impreza odbędzie się 6 października tj. w niedzielę, jednak 5 października zaangażujemy wolontariuszy do pomocy przy biegu o puchar Radia RMF FM, a 7.10 do pomocy przy „Biegu 1919” dla młodzieży. Biuro zawodów będzie działać już od piątku (4.10).

Poniżej kilka sekcji, w działania których mogą włączyć się wolontariusze.
• Biuro zawodów
Miejsce, gdzie zawodnik kieruje swoje pierwsze kroki. Wolontariuszy zaangażujemy do przygotowania i wydawania pakietów startowych dla uczestników co wiąże się jednocześnie z weryfikacją dokumentów, zbieraniem podpisów i udzielaniem informacji o biegu. Bądźcie przygotowani – pytania na pewno będą mocno nietypowe.
Biuro zawodów będzie działało od 4 października.

• Zabezpieczenie trasy
Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze, więc aż ok 50 % wolontariuszy bierze udział w zabezpieczeniu trasy. Dbają o to, by na trasie biegu nie pojawili się przechodnie, samochody, turyści.
Udzielają informacji o zalecanych objazdach. Wspierają także biegaczy, którym wydaje się, że do ukończenia maratonu zabraknie im sił. Wolontariuszy tej sekcji poprosimy również o wsparcie zarządzania ruchem na parkingach dedykowanych uczestnikom biegu.

• Punkty odżywcze
Wolontariuszy angażujemy do przygotowania i obsługi punktów, na których częstujemy wodą, izotonikami, bananami i innymi łakociami – dzięki temu, biegacze utrzymają stały poziom energii podczas całego biegu. To dzięki nim biegacze mają szansę na szczęśliwe ukończenie biegu.

• Depozyt
Wolontariuszy tej strefy zaangażujemy w przygotowanie i obsługę depozytu – miejsca, w którym zawodnicy przechowują swoje rzeczy podczas maratonu. Dobra pamięć i organizacja pracy ułatwiają wykonywanie obowiązków na tym stanowisku.

• Obsługa strefy mety 
Wolontariusze w tej sekcji przywitają każdego biegacza, który dotrze do mety. Najpierw wręczą mu pamiątkowy medal, później zaopatrzą go w posiłek regeneracyjny i udzielą wszelkich informacji. Dla niejednego z nich będą na pewno dosłownym „oparciem”.

Dla wolontariuszy gwarantujemy:
– pisemne porozumienie wolontariackie
– ubezpieczenie NNW
– przygotowanie stanowiskowe i szkolenie dot. wolontariatu sportowego, dla zainteresowanych możliwość udziału w dodatkowych szkoleniach
– koszulkę
– poczęstunek podczas działań
– zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu
– przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje, możliwość poznania wielu ciekawych osób,
– możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych poprzez udział w jednym z największych wydarzeń sportowych na Śląsku

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
Dokładne informacje o przydzielonym stanowisku pracy a także o dokładnym terminie spotkań i szkoleń poinformujemy do 15 września

Przed wydarzeniem zapraszamy na szkolenia stanowiskowe, które odbędą się najprawdopodobniej w dniach 24-26 września. We wrześniu zostaną przekazane wszystkie szczegóły wraz z dokładną datą szkolenia.

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości – prosimy o kontakt mailowy na adres: wolontariat@silesiamarathon.pl


Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *