Szkolenie dotyczące wolontariatu w schronisku dla zwierząt

Myślałeś kiedyś o podjęciu wolontariatu w schronisku, ale nie wiedziałeś jak zacząć? A może zastanawiałeś się po prostu jak wyglądają schroniskowe realia, procedury adopcyjne oraz jakie obowiązki mają wolontariusze? Zapraszamy na szkolenie dotyczące “schroniskowego wolontariatu”, na którym rozwiejecie wszystkie swoje wątpliwości! Szkolenie odbędzie się 23 lipca o 17:30 przy ul. Młyńskiej 5 w Katowicach!

Czas: 23 lipca (wtorek) o 17:30
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach, ul. Młyńska 5
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W programie między innymi:
 – Opis warunków schroniskowych – nie tak źle jak wszyscy myślą?
 – Skąd biorą się psy w schronisku, jakie są i czego można się po nich spodziewać? Najciekawsze historie podopiecznych
 – Jak zostać wolontariuszem? Jakie cechy powinien mieć wolontariusz? A także obowiązki oraz harmonogram działań wolontariuszy
 – Socjalizacja oraz pielęgnacja psów
 – Procedury oraz akcje adopcyjne
 – Najczęstsze problemy w schronisku
Prowadzący odpowiedzą również na wszelkie nurtujące Was pytania, także śmiało przybywajcie jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę na temat wolontariatu ze zwierzakami!

Szkolenie poprowadzą Katarzyna Romaniuk oraz Dominik Kowol – od 3 lat zaangażowani wolontariusze w katowickim schronisku, mający pod opieką ponad 30 psów. Szkolenie potrwa do 20:00, w trakcie odbędzie się krótka przerwa podczas której zapewniamy słodki poczęstunek, oraz ciepłe i zimne napoje.

Na szkolenie zapisujemy się poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, uczestnictwo potwierdzamy mailowo. Zapraszamy serdecznie! W razie pytań prosimy o kontakt mailowy katowice@wolontariat.org.pl lub tel. 502771669

Projekt „Wolontariat w Katowicach 2019” jest współfinansowany z funduszy budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *