Możliwości wolontariatu na wakacje

W końcu nadszedł upragniony czas wakacji. Pogoda dopisuje, jest mnóstwo wolnego czasu na zasłużony relaks, ale być może warto wykorzystać ten okres nieco bardziej dynamicznie. Dla wszystkich, którzy chcą aktywnie wykorzystać wakacje, nawiązać nowe kontakty, a także poszerzyć horyzonty – przygotowaliśmy przykładowe pomysły wolontariatu na ten czas.

Pierwszym pomysłem na aktywne spędzenie wakacji może być wolontariat podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Badmintonie, które odbędą się w sierpniu w katowickim Spodku! To idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów, spędzenia czasu w międzynarodowym środowisku i poszerzenia swoich horyzontów! Dokładny opis i link do formularza zgłoszeniowego możecie znaleźć tutaj.

Już niebawem na 4 bytomskich dzielnicach z całą parą rusza niezwykłe wydarzenie, o które dzieci pytają przez cały rok – FESTIWAL ZABAWY. Wydarzenie będzie odbywało się w lipcu oraz sierpniu 2019r. Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą zorganizować ten festiwal, potrafią robić coś ciekawego, chcą podzielić się z dziećmi swoją pasją oraz nabyć nowe doświadczenie. Jeśli chcecie dowiedzieć się na ten temat nieco więcej – zajrzyjcie na Facebooka. 

Innym, godnym uwagi wydarzeniem, na które organizatorzy poszukują wolontariuszy jest “Częstochowa Triathlon”, który odbędzie się 21 lipca. Wydarzenie to odbędzie się w Częstochowie w Parku Wypoczynkowym “Lisiniec”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej w zakładce “wolontariat”

A skoro o triathlonie mowa…wciąż trwa nabór na jedne z najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019. To już szósty wyjazd organizowany przez Centrum Promocji Sportu ACTIVE, czyli jednej z najliczniejszych grup wolontariuszy wspierających organizatorów podczas tego wydarzenia triathlonowego. Wyjazd odbędzie się 8 sierpnia, a powrót 13 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Innym pomysłem na wolontariat wyjazdowy jest IV Międzynarodowy FESTIVAL CABRIO POLAND 2019, który odbędzie się pomiędzy 2-4 sierpnia w Wągrowcu. To idealna okazja do współorganizowania jednej z największych imprez fanów motoryzacji w Europie, zyskania nowych umiejętności, być może także sprawdzenia się na stanowisku lidera i przekonania się jak powstają tego rodzaju eventy. Organizatorzy zapewniają nocleg w szkole – jedyne co trzeba ze sobą wziąć to śpiwór. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej.

Również Dom Aniołów Stróżów wychodzi naprzeciw wszystkim  tym, którzy podczas wakacji chcą zaangażować się w wolontariat. Organizują oni bowiem akcję “anielskie lato”. Jest to akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowana przez to Stowarzyszenie od 2010r. Więcej informacji

Stowarzyszenie “Pomagamy Sercem” z Sosnowca poszukuje chętnych wolontariuszy do akcji charytatywnych i tematycznych. Wakacje to idealny czas na rozpoczęcie działalności z nimi. Więcej informacji

Kolejna propozycja wyjazdu to wolontariat, który oferuje Fundacja Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego na Lawendowym Polu na Warmii. Zakwaterowanie jest zapewnione. Więcej informacji uzyskać można na stronie.

Również Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” poszukuje wolontariuszy ze wszystkich województw do pracy z osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Więcej informacji.

Możliwość wyjazdu z “Projektorem” (wolontariat studencki) to idealna okazja do przeżycia niezapomnianej, wakacyjnej przygody! Możecie wybrać się w dowolną część Polski i łączyć przyjemne z pożytecznym – prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci przez pięć godzin, pięć razy w tygodniu, a w czasie wolnym zwiedzać i odkrywać uroki miejsca, w którym aktualnie się znajdujecie. Dodatkowym atutem jest zapewnienie zwrotu kosztów podróży, materiałów edukacyjnych, oraz zakwaterowanie i wyżywienie.  Jeśli zainteresowała Was ta perspektywa – zajrzyjcie do ich wydarzenia na Facebooku.

Wolontariusze poszukiwani są również na Mistrzostwa Europy i Afryki w wakeboardzie, które odbędą się 25-27 lipca w Sosnowcu! Więcej informacji.

Powyższa lista to wybrane, ale niejedyne opcje wolontariatu w najbliższych miesiącach. Jeśli szukacie dla siebie czegoś innego, zapraszamy do naszego biura, chętnie doradzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *