Wolontariat na rzecz dzieci – jak i gdzie zacząć? Spotkanie

Roar_PettersenMyślicie o wolontariacie na rzecz dzieci? Szukacie dla siebie odpowiedniej organizacji? Zapraszamy na spotkanie 27 marca o 17:30 – o swojej ofercie dla wolontariuszy opowiedzą: Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Iskierka oraz Dom Aniołów Stróżów.

Aktualizacja 26.03.2018: brak wolnych miejsc, jednakże ze spotkania przeprowadzimy transmisję live na Facebooku, zapraszamy do śledzenia

 

Czas i miejsce: 27 marca 2018 godz. 17:30-19:00, Centrum Organizacji Pozarządowych, Katowice ul. Młyńska 5

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełniają marzenia ciężko chorych dzieci. Jak udaje im się zabrać dzieciaki do Disneylandu albo doprowadzić do spotkania z Robertem Lewandowskim? A jak Wy możecie pomóc?

W Fundacji Iskierka wolontariusze prowadzą zajęcia dla dzieciaków na oddziałach, ale też pomagają w organizacji eventów – jak np. corocznej Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej.

Dom Aniołów Stróżów prowadzi świetlice środowiskowe w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Wolontariusze pomagają dzieciom w lekcjach, prowadzą warsztaty (np. planszówki, foto, origami), grają razem w piłkę.

Jak zacząć taki wolontariat? Gdzie się zgłosić? Przedstawiciele powyższych organizacji odpowiedzą Wam na wszystkie pytania, a dodatkowo – jeśli będziecie szukać dla siebie innego wolontariatu – po spotkaniu postaramy się znaleźć taki, który będzie spełniał Wasze oczekiwania.

Zgłoszenia

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednakże ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt “Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Fot. Roar Pettersen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *