„Wolontariat – jak zacząć?” – szkolenie

Jak zostać wolontariuszem? Gdzie się zgłosić na początek? Co robi wolontariusz? W jakich miejscach można zostać wolontariuszem? Na te pytania poznasz odpowiedzi podczas szkolenia. Zapraszamy 2 października o godz. 17:00 do COP na Młyńskiej 5!

Czas i miejsce: 2 października 2018 godz. 17:00, Centrum Organizacji Pozarządowych (Katowice, ul. Młyńska 5), szkolenie potrwa około 2 godzin

Tematyka I części szkolenia:
   1. Podstawy wolontariatu – definicje, rodzaje
   2. Kto może zostać wolontariuszem
   3. Gdzie może działać wolontariusz
   4. Prawa i obowiązki wolontariusza
   5. Obowiązki organizacji wobec wolontariusza
   6. Korzyści wynikające z wolontariatu

W II części szkolenia swoje działania oraz ofertę skierowaną dla wolontariuszy przedstawi Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „Gniazdo” oraz Hospicjum św. Franciszka.

Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „Gniazdo” – „Prowadzimy w Katowicach trzy placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni przychodzą do nas popołudniami, odrabiają zadania domowe, wspólnie przygotowują posiłki, biorą udział w zajęciach specjalistycznych i rekreacyjnych, uczestniczą w treningach zadaniowych. Każdy podopieczny otrzymuje również indywidualne wsparcie w zakresie pokonywania własnych słabości, rozwiązywania problemów, realizowania osobistych planów i marzeń.”

Hospicjum św. Franciszka – „Pomagamy naszym podopiecznym zgodnie z aktualnymi standardami medycyny paliatywnej. Odwiedzamy ich w domu, w miejscu gdzie czują się najbezpieczniej. Nasze hospicjum to troskliwy zespół ludzi przyjmujący każdego chorego z otwartymi ramionami, niosąc nadzieję i ulgę w cierpieniu. Są wśród nas: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze niemedyczni, rehabilitant, psycholog, a także ksiądz kapelan. Oferujemy bezpłatnie opiekę w domu nad osobami w terminalnym okresie choroby, sprzęt medyczny, którym dysponujemy i którego udostępniamy.”

Zapewniamy: słodki poczęstunek, miłą atmosferę oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *