Stowarzyszenie Mocni Razem

Jesteś osobą kreatywną i pełną nowych pomysłów? Uśmiech często nie znika z Twojej twarzy? Jeśli tak – to chcemy przedstawić Ci miejsce, w którym z pewnością odnalazłbyś się w roli wolontariusza! Stowarzyszenie Mocni Razem z Katowic to miejsce pełne pozytywnych osób, które razem chcą zrobić coś dobrego. A czym dokładnie zajmuje się to Stowarzyszenie? Zapraszamy do zapoznania się z tym poniżej.

Stowarzyszenie Mocni Razem wspiera i rozwija postawy prospołeczne oraz aktywność obywatelską. Kreuje zmiany i nadaje kolor społecznościom lokalnym. Ich misją jest wspieranie indywidualnych osób oraz społeczności w rozwoju, kreowaniu rzeczywistości, a także zmiany siebie i świata na lepszy. Stowarzyszenie szerzy idee wolontariatu w każdym działaniu i podczas wielu imprez, eventów oraz spotkań, w których bierze udział. Mogą pochwalić się organizacją własnego biegu “Damy Radę”, który cieszył się dużym zainteresowaniem czy też biegami mikołajkowymi. W swojej dzielnicy współpracują z Miejskim Domem Kultury, szkołami i przedszkolami, parafią, a także lokalnymi przedsiębiorcami.

Kto może zostać wolontariuszem?
Wolontariuszem może zostać każda zmotywowana do działań osoba, która ukończyła 15 rok życia.

Czym przykładowo mogą zajmować się wolontariusze?

– Pomoc w organizacji imprez lokalnych i miejskich – wolontariusze chętnie  włączają się w pomoc przy organizacji imprez takich jak np. bieg Business Run czy Oko w oko z rakiem, co więcej, sami podejmują inicjatywy organizacji imprez sportowych, uczą się jak przebiega organizacja takiego wydarzenia sportowego, odpowiadają za bezpieczeństwo na trasie, logistykę i organizację imprez towarzyszących.
– Animacja w środowisku lokalnym – wolontariusze przygotowują bogatą strefę animacji, ubarwiają każdy festyn czy piknik. W ruch idą bańki, balony czy zabawy i tańce animacyjne. – Praca z dziećmi i młodzieżą – Wolontariusze uczą się organizować czas wolny dzieciom
– Prace administracyjno-biurowe – pisanie różnych projektów takich jak np. Małe Granty, prowadzenie Social Mediów, Fundraising. Wolontariusze podejmują wiele inicjatyw międzypokoleniowych – biorą udział w wydarzeniach z seniorami, powstała nawet sztuka teatralna, gdzie na scenie ramię w ramię stanęło młodsze i starsze pokolenie. Wolontariusze łamią wszelkie stereotypy, uczą tolerancji, akceptacji i przełamywania barier komunikacyjnych.
– Wolontariusze chętnie włączają się w akcje społeczne – organizują zbiórki dla zwierząt, odwiedzają schroniska, sprzątają dzielnicę, segregują odpady, odwiedzają hospicja  

A co do powiedzenia mają wolontariusze Stowarzyszenia? Posłuchajcie sami!

Podsumowując, z całą pewnością wolontariusze Stowarzyszenia Mocni Razem dzięki swoim pasjom, niezliczonym talentom, profesjonalizmowi, uśmiechowi, wrażliwości, pomysłowości i inwencji mają już swoją markę i są rozpoznawalni w miejscu swoich działań. Nawet podczas kwarantanny wykazali się niezwykłą kreatywnością – tworzyli filmy w wersji online, przygotowali cykl programów reporterskich, przeprowadzali wywiady z mieszkańcami, brali udział w szkoleniach i webinariach online. Zorganizowali nawet koncert muzyczny i stworzyli przedstawienie teatralne, którego próby odbywały się online a premiera miała miejsce na YouTube. Jest to idealne miejsce dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje!

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem”
40-353 Katowice Morawa 119F/32
Telefon: (+48) 509 233 227
E-mail: a.niszkiewicz@mocnirazem.org
Strona internetowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *