Polichrom: Wigilia na Rynku i inne akcje

„Razem ze społecznością szkolną zróbcie coś na rzecz osób samotnych” – tak brzmi pierwsza misja w grze Polichrom dla szkolnych klubów wolontariatu. I wolontariusze robią bardzo wiele!

pomichrom-misja-1-czerwionka2W Gimnazjum w Czerwionce-Leszczynach uczniowie zorganizowali akcję pod hasłem „Wolontariat moją pasją”. Chcieli pokazać, że niezależnie od wieku, zamożności, ewentualnej niepełnosprawności każdy może zostać wolontariuszem i dawać innym radość poprzez dzielenie się swoją pasją. Udowadniali to zaproszeni goście. Pan Stanisław Kmicik malował obrazy nogami, a inni artyści prezentowali swoje dzieła – m.in. biżuterię, ozdoby choinkowe wykonane na szydełku czy lampiony pachnące kawą.

 

 

Zupełnie inny pomysł realizują wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku – odwiedzają osoby samotne w domach i pomagają im w świątecznych porządkach. A taką przygotowali zapowiedź swojej akcji:

Wyjątkowa inicjatywa także w Żywcu. Uczniowie z Gimnazjum nr 3 17 grudnia organizują spotkanie świąteczne dla samotnych na rynku miasta.  A tak o niej opowiadają:

 

Pokazaliśmy Wam tylko trzy przykłady, a podobnych akcji w ramach Polichromu w tym roku odbędzie się prawie trzydzieści!

Czym jest Polichrom?

polichrom_miniaturaPolichrom to jeden z pierwszych w naszym kraju przykładów wykorzystania grywalizacji w wolontariacie. W projekcie uczestniczy prawie trzydzieści szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Realizują one misje, wyzwania i taski – wszystkie związane z wolontariatem. Zobacz więcej o trzeciej edycji.

Trzecia edycja gry (projekt „Gra w wolontariat”) jest dofinansowana w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *