Nie tylko Polichrom – jak wspieramy „szkolne wolontariaty”

przedszkolewszkoleTrwa projekt, w ramach którego pomagamy uczniom i nauczycielom w założeniu szkolnych klubów wolontariatu i w zorganizowaniu pierwszych akcji. Również w podstawówkach.

Już od ponad dwóch lat realizujemy Polichrom – grę dla szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Wiele ze szkół, które uczestniczą w grze, ma już duże doświadczenie w działaniach wolontariackich. Przygotowaliśmy więc oddzielny projekt dla tych, które swoją przygodę z wolontariatem dopiero zaczynają.

Szkolne Wolontariaty to spotkania w szkołach, warsztaty, pomoc w zorganizowaniu akcji. Po raz pierwszy podjęliśmy współpracę nie tylko z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi, ale też z podstawówkami.

Za nami już akcja młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr w 54 w Bytomiu. Było to spotkanie mikołajkowe dla przedszkolaków. Akcja pod hasłem „Przedszkole w szkole” to m.in. piosenki po angielsku, warsztaty plastyczne i tańce. Uczniowie zaprosili też dzieciaki do „radioli”, czyli szkolnego radiowęzła.

W projekcie biorą udział również: Szkoła Podstawowa nr 51 w Katowicach, Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu, Gimnazjum w Pyskowicach oraz Zespół Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego z Katowic.

Z każdej z akcji powstanie krótka relacja filmowa.


Projekt współfinansowany z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *