O wolontariacie na Pikniku Sąsiedzkim #BEZ na Arkadowej w Tychach

Z przyjemnością informujemy, że już w najbliższą niedzielę będziemy promować wolontariat i szyć eko-torby dla każdego wolontariusza na Pikniku ekologicznym. Piknik odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2019 (niedziela) przy ul. Arkadowej na Osiedlu A w Tychach w godz. 15:00-18:00. Impreza będzie miała charakter nieformalny i nieodpłatny dla uczestników.

W ramach Pikniku zorganizujemy jedną z pierwszych akcji promujących wolontariat długoterminowy i eko-wolontariat. Bardzo podoba nam się sama idea Pikniku. Jak piszą o nim organizatorzy wydarzenia – Grupa BEZ i FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej:

„Celem pikniku jest przybliżenie tematyki „zero waste” i zachęcanie do podejmowania zmian w duchu rezygnacji z zaśmiecania naszej planety w życiu codziennym. Program imprezy oparty został na idei „dzielenia się” – każdy z uczestników zaproszony jest do wsparcia kuchni społecznej przyniesionym przez siebie, domowym przysmakiem. Organizatorzy chcą pokazać, że ekologia w życiu codziennym może oznaczać naprawdę pyszną zabawę.

W programie:
– turniej rodzinny / gry / zabawy
– spektakl familijny „Kamishibai. Wędrowni Opowiadacze” / Teatr Rawa
– warsztaty linorytu / Linoryjki
– warsztaty szycia toreb z t-shirtów / Regionalne Centrum Wolontariatu Katowice
– joga na Arkadowej z Arturem Szczepankiem
– przejażdżka oldschoolowym tandemem / Na zdrower
– opowieści z życia pszczół / Pasieka GUCIO – Mój świat pszczół
– EKOporady / Polski Klub Ekologiczny Tychy
– EKOwspominki / rozwiązania #BEZ z dawnych lat
– Sąsiedzki Wymienialnik ubraniowy
– picie wody z kranu i wspólne piknikowanie!”

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na FB.

Nasza akcja odbędzie się w ramach projektu „Partnerstwo dla wolontariatu”, który jest realizowany w ramach Programu Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.

Grafika z nagłówka: ejmadziu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *