Galeuropa: praktykanci z Galicji w Waszych organizacjach

Jesteście otwarci na współpracę z obcokrajowcami? Chcielibyście powiększyć zespół Waszej organizacji? Mamy ofertę właśnie dla Was! Organizujemy praktyki dla młodzieży z Hiszpanii, jeśli chcielibyście zaangażować u siebie praktykantów – zgłoście się do nas.

Od początku września do końca listopada 2019 będziemy w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach gościć czworo praktykantów z Hiszpanii. To osoby od 18. do 30. roku życia, wchodzące na rynek pracy lub z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Szukamy dla czwórki Hiszpanów miejsc pracy na trzy miesiące. Mogą się do nas zgłaszać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, a także firmy, aczkolwiek organizacje i instytucje będziemy traktować priorytetowo.

Organizacja Xeracion – lider projektu z Galicji – prowadzi aktualnie nabór osób chętnych na praktyki. Nie mamy jeszcze informacji o wykształceniu oraz umiejętnościach praktykantów (w tym poziomie znajomości języka angielskiego), jednak Wasza organizacja może określić swoje wymagania wobec kandydatów w formularzu zgłoszeniowym. Co ważne – nie ponosicie żadnych kosztów zaangażowania praktykantów. Będą mieli zorganizowane zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy. Dostaną także kieszonkowe.

Zgłoszenia
Jeśli Wasza organizacja jest zainteresowana udziałem w projekcie i przyjęciem praktykantów, prosimy o wypełnienie formularza online. Następnie będziemy łączyć kandydatów na praktykantów z organizacjami – jeśli Hiszpanie będą zainteresowani Waszą ofertą i będą spełniać Wasze wymagania określone w formularzu, zaproponujemy Wam współpracę.

Wymagania wobec organizacji:
– zapewnienie miejsca pracy w Katowicach lub okolicy (max. 30 minut drogi komunikacją miejską z centrum Katowic),
– zorganizowanie ciekawych zadań dla praktykantów obejmujących 100 godzin pracy miesięcznie,
– wybór opiekuna praktyk – osoby z komunikatywną znajomością języka angielskiego lub hiszpańskiego, która będzie udzielała niezbędnego wsparcia i wskazówek dla praktykanta, jak również osoba kontaktowa dla nas.

Korzyści dla organizacji:
– “świeża krew” w zespole,
– doświadczenie współpracy z pracownikiem z innego kraju,
– brak kosztów związanych z wynagrodzeniem praktykanta.

Kontakt
Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości związane z projektem, prosimy o kontakt z Barbarą Łabus: basialabus@yahoo.com

Galeuropa
Galeuropa to projekt, którego inicjatorem i liderem jest organizacja Xeracion z Hiszpanii. Jego uczestnikami są młodzi mieszkańcy Galicji, którzy wyjeżdżają na trzymiesięczne praktyki zagraniczne. Wyjazd ma pomóc im w rozwijaniu umiejętności miękkich, przydatnych na rynku pracy. W tegorocznej edycji Galeuropa w sumie kilkunastu Hiszpanów wyjedzie na praktyki do Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Regionalne Centrum Wolontariatu jest partnerem projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *