Forum i Gala Wolontariatu 2017

Plakat Gala 2017Już 4 grudnia zapraszamy na Galę Wolontariatu! Tym razem odbędzie się w Muzeum Śląskim. Będzie połączona z Forum Wolontariatu i 10. urodzinami naszego Stowarzyszenia.

Głównym punktem Gali będzie – jak co roku – rozstrzygnięcie konkursu „Barwy Wolontariatu” na Wolontariusza Roku 2017 w województwie śląskim. Gala rozpocznie się o godzinie 17:00.

Podczas Gali wystąpi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W tym roku po raz pierwszy w dniu Gali organizujemy także Forum Wolontariatu. Zaprosiliśmy specjalistów, którzy podczas spotkań, wykładów i warsztatów podzielą się swoją wiedzą związaną z wolontariatem, aktywnością społeczną i funkcjonowaniem sektora pozarządowego.

Forum odbędzie się także w Muzeum Śląskim, przed Galą – start planujemy na godz. 14.30, zakończenie na 16.40.

Jakie tematy poruszymy podczas Forum?

„Doświadczaj za granicą – o wolontariacie europejskim z perspektywy wolontariusza i doświadczeń Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego” – prowadzi Natalia Germanek, koordynatorka wielu projektów związanych z wolontariatem europejskim

„Nie taki biznes straszny – o współpracy ngo z sektorem prywatnym i wolontariacie pracowniczym” – prowadzi Nina Krystoń, związana zarówno z sektorem prywatnym jak i pozarządowym, koordynatorka społecznych projektów biznesowych

„Miejska kasa w Twoje ręce – czyli budżet obywatelski i inicjatywa lokalna jako narzędzia do realizacji działań we współpracy z samorządem” – prowadzi Krzysztof Hołyński, członek Zarządu Stowarzyszenia MOST, mocno zaangażowany w budowanie dobrych relacji między samorządem terytorialnym a organizacjami pozarządowymi

„Wolontariat Europejski (EVS) w Twojej organizacji”, prowadzi Natalia Germanek, która opowie o tym, jak przygotować organizację/instytucję do EVS

„Wolontariat w CV”, prowadzi Paweł Bilski Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, który opowie o tym, jak w budowaniu kariery zawodowej wykorzystać kompetencje i umiejętności zdobyte podczas wolontariatu.

„Sketchnoting, czyli jak wykorzystać notowanie wizualne w NGO’s”, prowadzi Agnieszka Wyszyńska, związana m.in z ZHP, która opowie o tym, jak tworzyć teksty za pomocą rysunków. I to bez konieczności posiadania szczególnych zdolności.

Udział w obu wydarzeniach jest nieodpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie (szczególna prośba do osób, zainteresowanych udziałem w Forum Wolontariatu), za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.

Do udziału w gali zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego – zarówno tych, którzy przygodę z wolontariatem mają już za sobą jak i tych, którzy dopiero planują ją rozpocząć.


Forum i Gala Wolontariatu, to wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Śląskiego i z budżetu Miasta Katowice. Partnerem Forum i Gali jest Muzeum Śląskie. Patroni medialni: Radio eM, portal InfoKatowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *