Wolontariusz/ka dla 7-letniej Ani

Centrum Wolontariatu przy Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie „Cała Naprzód” poszukują wolontariusza/wolontariuszy, którzy dołączą projektu Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego.

Wolontariat opiekuńczy jest odpowiedzią na potrzeby osób chorych, samotnych, starszych i niesamodzielnych. Projekt ma na celu także wspierać opiekunów rodzinnych, którzy na co dzień borykają się z problemem łączenia opieki nad chorym członkiem rodziny z koniecznością pracy zarobkowej i innych podstawowych obowiązków często kosztem własnego odpoczynku. Jakie są największe potrzeby tych osób? Największą jest potrzeba obecności drugiego człowieka.

Dziś chcemy się skupić na znalezieniu wolontariusza/wolontariuszy, którzy chcieliby towarzyszyć Ani i jej rodzicom. Ania ma 7 lat, nie chodzi samodzielnie, ale wspomagana przez drugą osobę tak. Świetnie radzi sobie na czworakach, ale trzeba mieć Anię zawsze na oku, na wypadek gdyby chciała wstać lub oprzeć się o meble, stała asekuracja jest niezbędna. Ania porusza się także na wózku aktywnym i tu jest w pełni samodzielna, czasem korzysta z chodzika. Jeśli chodzi o komunikację, mówi pojedyncze słowa, posługuje się znakami, mimo ograniczeń jest bardzo komunikatywna. Nade wszystko uwielbia towarzystwo, uważny pogodny towarzysz zabawy jest więc poszukiwany. Często spędza czas w domu z powodu infekcji, zdarza się bardzo źle śpi w nocy, zmęczona jest wtedy cała rodzina. Ania lubi rysować, układać puzzle, zabawę ciastoliną, zabawę w gotowanie, piłką, balonem, bańki, lubi też muzykę (dziecięce piosenki, piosenki z pokazywaniem). O Ani więcej można poczytać na www.dlaani.pl

Anię i jej rodzina odwiedza już wolontariuszka, z którą Ania szybko nawiązała bardzo dobry kontakt. Jednak każdy, kto chciałby potowarzyszyć dziewczynce będzie mile widziany! 🙂 Zgłoszenia i pytania można kierować do Justyny Koch – 32 775 01 78, j.koch@gcop.gliwice.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *