Wolontariat na Poland Business Run w Katowicach

Chcesz wziąć udział w organizacji jednej z największych charytatywnych imprez biegowych
w Polsce? Chcesz przekonać się, że współpraca biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych nie tylko jest możliwa, ale i owocuje? Dołącz do grona wolontariuszy Poland Business Run!

2 września 2018 roku startujemy aż w ośmiu miastach! Aby się zgłosić kliknij -> ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ !

Fundacja Poland Business Run już po raz szósty organizuje charytatywny bieg biznesowy. Bieg, który promuje zdrowy styl życia, zachęca do dobrej zabawy a jednocześnie „stawia na nogi”. W jaki sposób? Dochód zebrany podczas całego wydarzenia przeznaczony jest na zakup protez dla beneficjentów biegu.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia w Katowicach. Zależy nam na współpracy z osobami pełnoletnimi ale wiek nie jest głównym kryterium rekrutacji.
Chętnie nawiążemy współpracę z grupami zorganizowanymi (np. grupy szkolne, grupy działające przy stowarzyszeniach, uczelniach, kluby zainteresowań itd.), ale ucieszy nas wsparcie każdej pary rąk. Nasze oczekiwania to przede wszystkim dyspozycyjność w dn. 2 września (przy stanowiskach takich jak obsługa biura zawodów czy obsługa depozytu (wolontariuszy zaangażujemy w tygodniu poprzedzającym bieg).
Mile widziane doświadczenie wolontariackie.

Główne zadania dla wolontariuszy to:

  • Obsługa biura zawodów (działania w dniach poprzedzających bieg, wolontariuszy zaangażujemy już w ciągu tygodnia poprzedzającego bieg) – wolontariusze włączą się w przygotowanie i wydawanie pakietów startowych dla uczestników biegu.
  • Zabezpieczenie trasy biegu – wolontariusze tej strefy zadbają o przygotowanie trasy biegu (oznaczenie, otaśmowanie) a także o zabezpieczenie trasy podczas samego biegu (m.in. kierowanie ruchem)
  • Zabezpieczenie strefy zmian – wolontariusze zadbają o porządek i bezpieczeństwo uczestników biegu podczas przekazywania pałeczki sztafetowej, zajmowania miejsc w boksach startowych itd.
  • Obsługa strefy medalowej – wolontariusze będą odpowiadali za wręczanie medali pamiątkowych dla uczestników biegu, dodatkowo będą także obsługiwali punkty wydawania wody
  • Obsługa depozytu/szatni – wolontariuszy tej strefy poprosimy o przygotowanie i obsługę strefy, w której uczestnicy biegu pozostawią swoje rzeczy
  • Obsługa fotograficzna – wolontariusz dokumentujący wydarzenie, obecność sponsorów oraz prace innych wolontariuszy. Wymagany własny sprzęt.

Ponadto poszukujemy wolontariuszy, których zaangażujemy do obsługi punktów informacyjnych, obsługi sceny, prowadzenia strefy zabaw dla dzieci i stanowisk darczyńców.
Dla wolontariuszy gwarantujemy:
– pisemne porozumienie wolontariackie
– ubezpieczenie NNW
– przygotowanie stanowiskowe
– pamiątkową koszulkę
– poczęstunek
– przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje
– możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych
– możliwość poznania wielu ciekawych osób
– zaświadczenie o współpracy
– możliwość uczestnictwa „od kuchni” w największym charytatywnym biegu w Polsce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *