Wolontariusze działają nawet w podstawówkach

Czy uczniowie podstawówek mogą być dobrymi wolontariuszami? Przekonajcie się sami!

W Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach od kilku lat wspieramy szkolne kluby wolontariatu w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Naszym sztandarowym projektem stał się Polichrom, w ramach którego przez ostatnie dwa lata ok. 1500 uczniów z kilkudziesięciu szkół zorganizowało ponad 200 akcji. Dowiedz się więcej o Polichromie.

A gdyby spróbować zaangażować w wolontariat młodszych uczniów? Pytanie to zadaliśmy sobie w ubiegłym roku. Weszliśmy we współpracę z dwiema szkołami podstawowymi – nasza animatorka spotykała się z uczniami i nauczycielami, zorganizowaliśmy dla młodych wolontariuszy szkolenia i… było warto! W SP nr 51 w Katowicach i SP nr 54 w Bytomiu spotkaliśmy się z takim zaangażowaniem ze strony uczniów, jakiego się nie spodziewaliśmy.

Wolontariusze z obu szkół (przy wsparciu animatorki) zrealizowali podobne akcje – spotkania świąteczne dla przedszkolaków. Zobaczcie koniecznie, jak sobie poradzili!

Projekt „Szkolne wolontariaty” adresowany był nie tylko do podstawówek. Akcje zorganizowały także: Gimnazjum w Pyskowicach, Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu oraz ZSZ im. R. Mielczarskiego w Katowicach. A oto efekty:

 

Projekt „Szkolne wolontariaty” jest współfinansowany z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *