Wolontariat szpitalny w gliwickim ZOL

Logo_gcopRusza rekrutacja osób, które chciałyby się zaangażować w wolontariat na rzecz osób starszych i chorych będących pacjentami gliwickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ul. Kozielska 8). Obecnie, w placówce przebywa około 60 pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia często całe dnie spędzają w swoich pokojach. Nie każdy może liczyć na odwiedziny bliskich.

Wolontariat w ZOLu ma charakter wolontariatu niemedycznego. Do głównych zadań wolontariuszy należy po prostu towarzyszenie pacjentom – rozmowa, wspólne oglądanie telewizji czy czytanie książek. Wolontariusze mogą wykonywać drobne zakupy, pomagać pacjentom przy posiłkach, a szczegółowy zakres wykonywanych obowiązków można ustalić z personelem oddziału.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pełnoletnie, które po przejściu szkoleń będą mogły i chciały się regularnie zaangażować w towarzyszenie podopiecznym ZOLu. Obowiązkowe szkolenia dla wolontariuszy odbędą się w październiku.

Na zgłoszenia zainteresowanych czekamy do 12 października. Wystarczy napisać – wolontariat@gcop.gliwice.pl albo zadzwonić – 32 775 01 78.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *