Wolontariat Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019

pzpn_laczy_nas_pilka_logoPod koniec maja 2019 r., 24 zespoły z całego globu przystąpią do trzytygodniowej rywalizacji, która wyłoni najlepszych z najlepszych. Chcąc zapewnić zawodnikom, a także towarzyszącym im kibicom, dziennikarzom i oficjelom, obsługę na najwyższym światowym poziomie, my także potrzebujemy najlepszych! Do programu wolontariatu szukamy osób pełnych energii, sportowej pasji, lubiących kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujących się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem – wolontariuszy, dzięki którym nasi goście na długo zapamiętają ten turniej, zabierając do domów same miłe wspomnienia.

Jeśli uważasz, że masz to, czego potrzebujemy, a ponadto chciałbyś zobaczyć „kuchnię” organizacji jednej z największych piłkarskich imprez na świecie, zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże Ci w znalezieniu wymarzonej pracy w przyszłości, zawiązać dziesiątki nowych znajomości oraz po prostu czerpać radość z pomagania innym, nie wahaj się – Czerwony przycisk poniżej jest właśnie dla Ciebie!

http://www.wolontariatpzpn.laczynaspilka.pl/pl

*Zapis na wolontariat wymaga zarejestrowania się w bazie wolontariuszy PZPN


Program Wolontariatu

Program wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 składa się z trzech głównych etapów. Pierwszy z nich to rekrutacja wolontariuszy, która rozpoczął się 17 września 2018 otwarciem elektronicznego systemu do składania aplikacji, a zakończy ogłoszeniem wyników w lutym 2019. Następnie zakwalifikowani wolontariusze przystąpią do etapu szkoleń i treningów, które pozwolą im w pełnej gotowości przystąpić do trzeciego, ostatniego etapu – fazy działań turniejowych.

  • 17 września – 31 grudnia 2018 – Rekrutacja wolontariuszy on-line
  • styczeń – luty 2019 Rozmowy rekrutacyjne z wolontariuszami
  • 28 lutego 2019 – Ogłoszenie wyników
  • marzec – kwiecień Szkolenia wolontariuszy w Miastach Gospodarzach
  • 5 maj – czerwiec – Turniej – czas działań wolontariuszy
  • czerwiec – Zakończenie turnieju – wydarzenia podsumowujące

Miasta Gospodarzami mistrzostw, w których będą działać wolontariusze to Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin oraz Tychy. Finał mistrzostw odbywa się w  Łodzi


Zadania wolontariuszy

W zależności od predyspozycji i posiadanych umiejętności wolontariusze będą wykonywać różne zadania w ramach wielu obszarów organizacji Mistrzostw. Potrzebujemy osób lubiących kontakt z ludźmi, pełnych energii do działania i sumiennie podchodzących do swoich obowiązków. Dodatkowymi atutami będą np. znajomość języków obcych, doświadczenie udziału w innych wolontariatach oraz umiejętności zawodowe łączące się z zadaniami wykonywanymi w następujących obszarach:

Wolontariusz Informacyjny
Osoba niezwykle komunikatywna i otwarta na ludzi. Do jej zadań należy udzielanie informacji m.in. o samym wydarzeniu, topografii stadionu czy komunikacji miejskiej. To właśnie z Wolontariuszem Informacyjnym kibice mają najczęstszy kontakt, co sprawia, że jest on żywą wizytówką organizatora podczas wydarzenia.

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami
Wolontariusz na tym stanowisku odznacza się komunikatywnością, wyjątkową delikatnością oraz empatią. Jego zadaniem jest asystowanie osobom z niepełnosprawnościami w dostaniu się na obiekt, poruszaniu się po nim i odnajdywaniu miejsc o ułatwionym dostępie.
Biuro prasowe
To informacyjne serce zawodów, niezbędne do ich właściwej obsługi medialnej. Wolontariusze pomagają m.in. w przygotowaniu konferencji prasowych, dostarczaniu oficjalnych składów i statystyk oraz służą wszelką niezbędną pomocą dziennikarzom z całego świata.

Marketing
Obszary działań marketingu na stadionie oraz innych obiektach mistrzostw są bardzo rozległe, począwszy od brandingu obiektu aż po kwestie stoisk sponsorskich. Do zadań wolontariusza należy wsparcie Koordynatora w realizacji wszelkich świadczeń wobec sponsorów turnieju.
Ticketing
Bez kibiców nie ma widowiska. Sprawne wejście na trybuny umożliwi im właśnie wolontariusz na tym stanowisku. Do jego zadań należeć będą m.in. pomoc w skanowaniu biletów, udzielanie informacji, kierowanie do wejść odpowiednich względem wykupionego miejsca oraz raportowanie ewentualnych problemów biletowych.

Biuro organizatora
Zadaniem wolontariusza w tym obszarze jest wsparcie Komitetu Organizacyjnego, m.in. poprzez pomoc w organizacji odpraw, przygotowaniu sal konferencyjnych czy prowadzeniu harmonogramów i checklist, a także ścisła współpraca z Venue Managerem. Wolontariusz powinien cechować się skrupulatnością oraz podstawowym doświadczeniem w organizacji pracy biura.
Biuro akredytacji
Wprowadzanie danych do systemu akredytacyjnego, przygotowywanie akredytacji oraz wydawanie ich odpowiednim osobom to podstawowe zadania czekające na wolontariuszy pracujących w Biurze Akredytacji, którzy stanowić będą wsparcie dla Managera ds. Akredytacji.

Transport
Stanowisko dla osób z prawem jazdy, doświadczeniem w kierowaniu pojazdami i podstawową wiedzą motoryzacyjną. Do zadań wolontariusza należeć będą zapewnienie obsługi floty samochodowej, dbanie o jej stan poprzez tankowanie czy wizyty w myjni, a także prowadzenie ewidencji pojazdów.
VIP & Hospitality
Praca dla osób, które cechuje wyczucie taktu i komunikatywność. Do zadań wolontariusza należeć będzie witanie specjalnych gości turnieju, wydawanie opasek oraz ogólny nadzór nad strefą VIP & Hospitality we współpracy z jej Koordynatorem.
Przyjazdy i odjazdy
Wolontariusze pracujący w tym obszarze będą pierwszym, a następnie ostatnim kontaktem uczestników z mistrzostwami. Ich zadaniem będzie witanie oraz żegnanie gości na lotniskach, stacjach kolejowych, dworcach i innych punktach transportowych, a także udzielanie niezbędnych informacji.
Team leaderzy
To wyselekcjonowana we wstępnym etapie rekrutacji grupa najbardziej doświadczonych i kompetentnych wolontariuszy, którzy pomogą w rekrutacji pozostałej grupy ochotników, poprowadzą szkolenia i treningi, a w trakcie turnieju będą pełnili funkcję Liderów Wolontariuszy.
Zakwaterowanie
Asysta oraz udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy drużynom, sędziom oraz oficjelom w zakwaterowaniu w hotelach to zadanie, przed którym staną wolontariusze chętni do wsparcia tego obszaru działań.
Kontrola antydopingowa
W trakcie turnieju przeprowadzone zostaną liczne kontrole antydopingowe, mające na celu zapewnienie, że sportowa rywalizacja odbywa się w duchu fair-play. Zadaniem wolontariuszy będzie asystowanie i udzielenie niezbędnego wsparcia zespołom kontrolerów medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *