Szkolenie dotyczące współpracy z osobami niewidomymi

Fot. Timothy Krause
Fot. Timothy Krause

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach i Tyflopunkt Fundacji Szansa dla Niewidomych w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenie osoby zainteresowanie pracą na rzecz otoczenia osób niewidomych i niedowidzących, które odbędzie się 4 września w godz. 17:00-19:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych na ul. Młyńskiej 5.

 

Czas: wtorek 4 września, godz 17:00-19:00
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Młyńska 5

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in:

  • jak profesjonalnie pomóc osobie niewidomej i słabowidzącej,
  • jak funkcjonuje osoba z dysfunkcją wzroku w przestrzeni społecznej i zawodowej,
  • jak obsługiwać sprzęty pomocne w codziennym życiu osoby niewidomej,
  • jak obsłużyć niewidomego interesanta,
  • ćwiczenia na symulatorach wzroku,
  • jakie prawa i obowiązki przysługują osobie z niepełnosprawnością wzroku,
  • jak dostosować stanowisko pracy dla osoby niewidomej i słabowidzącej.

Szkolenie poprowadzi Dagmara Cichos – Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyła studia podyplomowe na  kierunku Zarządzania Kadrami i Doradztwa Zawodowego. Menadżer oraz trener szkoleń. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w nowoczesnej rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku. Prowadzi także warsztaty i poradnictwo z zakresu doradztwa zawodowego, treningu kompetencji miękkich. Współpracuje z fundacjami działającymi w środowisku osób niewidomych i niedowidzących.  Propaguje świat otwarty dla niewidomych. Przeprowadza warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii tyfloinformatycznych oraz rozwiązań dla różnych grup niepełnosprawności. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu kultury obsługi osób z niepełnosprawnością. Przeprowadzanie szkoleń dla instytucji, stowarzyszeń, firm  m.in. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat potwierdzający udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *