Stowarzyszenie Cztery Pory Roku

Kolejną organizacją, której działalność chcemy Wam przybliżyć jest Stowarzyszenie Cztery Pory Roku pochodzące z Knurowa! Jego założycielami są osoby, które były najbardziej aktywnymi wolontariuszami Szlachetnej Paczki w Rejonie Knurów w latach 2008-2009. Aktywnie współpracują oni z wolontariuszami, więc z pewnością warto zainteresować się ich działalnością.

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku ma swoją siedzibę w Katowicach. Obszary, w ramach których skupiają działania, to głównie: bezpieczeństwo, edukacja oraz aktywność obywatelska. Ich misja zawiera się w słowach: “Pomagając innym, pomagamy sobie.” Tematycznie zajmują się aktywizacją społeczno-obywatelską i bezpieczeństwem. W planach mają działanie na rzecz wypoczynku, a także osób z niepełnosprawnością i bezdomnych. Dodatkowo chcą wrócić do wykluczonych społecznie.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać każda osoba – rozpoczynając od osób uczących się w 6 klasie szkoły podstawowej wzwyż, aż po emerytów. Wolontariusz może w późniejszym czasie stać się członkiem Stowarzyszenia.

Czym zajmują się wolontariusze?

  • Działania promocyjne
  • Działania fundraisingowe
  • Realizacja merytorycznych działań w różnorodnych przedsięwzięciach dotyczących
    np monitorowania lokalnej polityki w Knurowie, poszukiwań osób zaginionych w
    Polsce, przeciwdziałania mowie nienawiści w powiecie gliwickim, pomocy
    niepełnoletnim krzywdzonym/ofiarom przemocy itp.
  • Przygotowywanie i dodawanie treści na strony

Osoby niezdecydowane może zachęcić wypowiedź Marceli – rekruterki Stowarzyszenia:

“Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w stowarzyszeniowe zadania. Mamy ich sporo.Do zrobienia, między innymi, zdalnie. Wystarczy, że masz dostęp do urządzenia połączonego z Internetem, to bez problemu weźmiesz udział w rekrutacji, by realizować współpracę. W związku z tym, codzienne przebywanie w różnych zakątkach Polski, nie blokuje w byciu dobrym razem z nami. Jeżeli mieszkasz w województwie śląskim, to wtedy dostaniesz stacjonarne zadanie i będziesz działać w terenie”

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku działa na naprawdę wielu płaszczyznach i z pewnością każda osoba chcąca rozpocząć wolontariat znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie.

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Cztery Pory Roku
E-mail: stowarzyszeniecpr@gmail.com
Numer telefonu: +48 609 108 694
Facebook
Strona internetowa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *