#ŚląskieWolontariaty: ostatni etap kampanii

14608850_1410343222312355_8779873682359168254_oRozpoczynamy ostatni etap kampanii #śląskiewolontariaty: tydzień promocji dla najbardziej udzielającej się organizacji.

Przez miesiąc wolontariusze z regionu zamieszczali na Instagramie  swoje fotografie. Z każdym tygodniem pojawiało się nowe wyzwanie: drużyna wolontariatu, wolontariusze „po godzinach”, w akcji oraz „zaskoczcie nas!”. Te tematy podejmowali działacze, a ich kreatywne ujęcie było zaskakujące. Ponad 400 zdjęć łącznie, pokazujących emocje, działania i pasje. Wśród wielu stowarzyszeń m.in. Dr Clown, Krokus, Amnesty International czy Klubu Wolontariusza z Gimnazjum nr 4 w Chorzowie, jedno wyróżniło się najbardziej: Fundacja Oczami Brata.

Fundacja powstała w Częstochowie zrzesza ponad 400 wolontariuszy i to właśnie oni w ciągu tych kilku tygodni wrzucili blisko 150 zdjęć. W ramach Akademii Wolontariatu pomagali lub całościowo koordynowali wolontariat na takich wydarzeniach jak: Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, Akademię Wolontariatu, Żywą Bibliotekę czy Noc Kulturalną. Energia bijąca ze zdjęć jest niesamowita.

Właśnie tych nietuzinkowych ludzi i ich niezwykłe działania przybliżymy Wam w ciągu najbliższego tygodnia na naszych portalach społecznościowych i fotoblogu.

Ponad wszystko jednak mamy nadzieję, że hashtag #śląskiewolontariaty stanie się Waszym hashtagiem. Pokażmy ilu wolontariuszy jest w naszym województwie!

Poniżej niektóre zdjęcia, które pojawiły się na Instagramie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *