Śląska Gala Wolontariatu: poznamy Wolontariuszy Roku

gala2016plakat5 grudnia o godz. 17:00 w Bibliotece Śląskiej (Katowice, Pl. Rady Europy 1) odbędzie się Śląska Gala Wolontariatu. Poznamy na niej Wolontariuszy Roku 2016 w województwie śląskim.

– Gala jest dla nas wyjątkową okazją do tego, żeby podziękować wszystkim wolontariuszom z całego województwa – mówi Milena Skupień z Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Dlatego zapraszamy do udziału wszystkich, którzy robią coś na rzecz innych.

Wstęp na Galę jest wolny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres katowice@wolontariat.org.pl.

Najważniejszym punktem Gali będzie rozstrzygnięcie regionalnej edycji konkursu na Wolontariusza Roku „Barwy Wolontariatu”. Zgłoszenia najaktywniejszych wolontariuszy zostaną następnie przesłane do etapu ogólnopolskiego.

W 2015 roku pierwsze miejsce zdobyła grupa „Wakacyjnych Wolontariuszek” z Rybnika. Wolontariuszki w lipcu i sierpniu regularnie odwiedzały w domach osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jak sobie radziły? – Super! Super! Super! – chwali Elżbieta Piotrowska, prezes Stowarzyszenia Oligos. – Były spacery, czytanie bajek, oglądanie filmów dla dzieci, układanie klocków. Damian uwielbia jeździć gokartem, więc dziewczyny, wychodząc z nim na spacer, nie sadzały go na wózek, a na specjalnego, trójkołowego gokarta.

Kim byli nagrodzeni i wyróżnieni wolontariusze we wcześniejszych latach? Mateusz Przybyła w Stowarzyszeniu Aktywne Życie wspiera drużynę rugbystów na wózkach. Klub Małego Wolontariusza przy przedszkolu w Lublińcu pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Wolontariuszki seniorki z Biblioteki Śląskiej skanują książki tak, by były dostępne dla wszystkich zainteresowanych przez internet.

Gala jest organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Urzędem Miasta Katowice.

Galę Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Katowice.

Więcej informacji na temat Śląskiej Gali Wolontariatu udziela (dane do wiadomości redakcji):
Dariusz Stawik, Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach
stawik@wolontariat.org.pl tel. 664 053 579

Dodatkowe materiały / do pobrania

Informacja prasowa Gala Wolontariatu 2016 (plik .doc)

Pobierz plakat gali

Filmy o laureatach Barw Wolontariatu z ubiegłych lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *