Poznaliśmy Wolontariuszy Roku!

Tadeusz Zarębski – wolontariusz Stowarzyszenia ADA oraz „Kopalnia Wolontariatu” – grupa wolontariuszy Fundacji Iskierka to laureaci Barw Wolontariatu 2016 w województwie śląskim. Wyniki ogłosiliśmy na Gali 5 grudnia.

Pan Tadeusz w 2016 roku przygotowywał Adriana – dwudziestoletniego chłopaka z autyzmem – do udziału w imprezach biegowych. Razem pobiegli m.in. w Półmaratonie Warszawskim. Więcej dowiecie się z krótkiego filmu:

 

Gratulacje dla Wolontariusza Roku nagrał aktor Bartłomiej Topa:

 

Kopalnia Wolontariatu to wolontariusze Fundacji Iskierka, która pomaga dzieciom chorym onkologicznie oraz ich rodzinom. Coraz większą rolę w życiu fundacji zaczynają odgrywać wolontariusze. Spędzają czas z podopiecznymi w szpitalach, organizują dla nich różnorodne warsztaty (np. Halloween, zdobienie pierników świątecznych, warsztaty wykonywania karmników dla ptaków), a także angażują się w wydarzenia organizowane przez Iskierkę. W ostatnim roku były to m.in. koncert dziecięcej orkiestry onkologicznej, bal karnawałowy, iskierkowa kraina bajek czy letni piknik integracyjny. Poznajcie tę niezwykłą grupę:

 

Kogo jeszcze wyróżniła kapitułą konkursu? Poniżej pełne zestawienie, a już niedługo pokażemy Wam każdą z tych osób!

I miejsce w kategorii wolontariat indywidualny: Tadeusz Zarębski

I miejsce w kategorii w kategorii grupy wolontariuszy: grupa „Kopalnia wolontariatu” przy Fundacji Iskierka

II miejsce w kategorii indywidualnej: Krzysztof Włodek – wolontariusz Domu Aniołów Stróżów

II miejsce miejsce w kategorii wolontariatu grupowego: wolontariusze Hospicjum w Chorzowie

III miejsce w miejsce w kategorii indywidualnej: Antoni Leśniak (prowadzi Stowarzyszenie Krokus na rzecz osób z niepełnosprawnościami)

III miejsce w kategorii wolontariatu grupowego ex-aequo: organizatorzy Maratonu Wyżyny Śląskiej oraz Marta Niwelet i Kamil Dziwoki – wolontariusze Stowarzyszenia Oligos

Wyróżnienia:

Bożena Lazar, wolontariuszka Stowarzyszenia Oligos

Dariusz Michalczyk, wolontariusz współpracujący z Polskim Towarzystwem Sportów Ekstremalnych, Zagłębiowskim Wodnym Pogotowiem Ratunkowym i Stowarzyszeniem Motocyklowym Dawcy Uśmiechu

Ponadto na Gali Regionalne Centrum Wolontariatu przyznało specjalny tytuł Ambasadora Wolontariatu Józkowi Krzynówkowi. Józek jest wyjątkowo aktywnym seniorem, a zna go chyba każdy, kto angażuje się w wolontariat akcyjny w naszym województwie.

Gratulujemy laureatom, ale dziękujemy wszystkim wolontariuszom za Waszą aktywność!

Fot. Tomasz Kiełkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *