Plany rozwoju wolontariatu w organizacjach

W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego rozwijamy naszą ofertę kierowaną do organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z całego województwa. Realizujemy projekt  „Śląskie. Wolontariat”, w którym prowadzimy szereg działań, które mogą usprawnić i rozwinąć współpracę z wolontariuszami.

Jednym z proponowanych przez nas działań jest tworzenie indywidualnych planów rozwoju wolontariatu.

Organizacjo!  Bez względu na to czy dopiero zaczynacie czy też od długiego czasu współpracujecie już z wolontariuszami, Wasze działania na pewno uporządkuje plan rozwoju wolontariatu i współpracy z wolontariuszami. Możemy pomóc w jego przygotowaniu. To dokument, który będzie Waszym drogowskazem o tym, co robić by wolontariusze czuli się u Was jak w domu. W nim można zapisać wskazówki dotyczące rekrutacji, przydzielania zadań, motywowania wolontariuszy i organizowania ich pracy. Dokument będzie na pewno wyjątkowy i niepowtarzalny bo będą w nim informacje dostosowane do potrzeb Waszej organizacji/instytucji. Dokument przygotujemy wspólnie – przedstawiciele organizacji/instytucji i przedstawiciele RCW, podczas minimum 2 spotkań bezpośrednich (w siedzibie RCW lub w siedzibie organizacji, kwestia do uzgodnienia), konsultacji mailowych i telefonicznych.

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą przy przygotowaniu planu rozwoju wolontariatu – prosimy o kontakt mailowy z Mileną Skupień poprzez przesłanie informacji na adres: katowice@wolontariat.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *