Naturalne kosmetyki

Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków i zero waste przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą funkcjonować nieco bardziej ekologicznie. Naturalne kosmetyki mogą być ciekawą propozycją na prezenty zgodne z ideą zero waste – mogą okazać się przydatne dla wszystkich, którzy nadchodzące święta chcą spędzić nie tylko rodzinnie, ale także ekologicznie! Warsztaty odbędą się w wygodnej formie online, a pod koniec zostanie wylosowana osoba, której przekażemy kosmetyki wykonane przez prowadzącą w trakcie trwania warsztatów.

Czas: 15 grudnia (wtorek) o 17:00
Miejsce: Szkolenie odbędzie się w formie online na platformie ZOOM.
Zapisy: Zapisów można dokonywać przez formularz zgłoszeniowy. Każda zgłoszona osoba otrzyma na maila link do spotkania. Warsztaty potrwają do ok. 19:15. Każda osoba otrzyma imienny certyfikat. Warsztaty są w pełni darmowe.

Warsztaty podzielone będą na dwie części:
1. W tej części dowiecie się między innymi jak ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko wprowadzając w życie zasady idei zero waste – będziemy rozmawiali o tym jak zminimalizować odpady we własnym domu, jak nie marnować żywności i przede wszystkim o tym jakie prezenty są bardziej ekologiczne, tak aby i ten nadchodzący okres świąteczny był mniej obciążający dla naszej planety.
2. W drugiej części przygotujemy kule do kąpieli z płatkami kwiatów, dezodorant w kremie oraz zapachową oliwkę magnezową – naturalne kosmetyki, które świetnie sprawdzą się jako prezenty świąteczne. Monika pokaże Wam jak przygotować te produkty, do których większość składników znajdziecie w kuchennej szafce. Będzie można posłuchać i popatrzeć jak robi to Monika, ale chętne osoby mogą działać razem z nią! Równolegle z Moniką możecie zrobić własne naturalne kosmetyki, będziecie potrzebować:

  • 1 kg sody oczyszczonej
  • 500g. kwasku cytrynowego
  • 500g. skrobi (obojętnie jakiej, może być ziemniaczana)
  • olej kokosowy, najlepiej nierafinowany
  • sól EPSOM lub chlorek magnezu
  • wodę destylowaną
  • olejki eteryczne
  • opcjonalnie: płatki kwiatów, barwniki spożywcze (najlepiej sprawdzają się te w żelu)”

Będzie też szansa na zdobycie kosmetyków, które podczas warsztatów wykona prowadząca! Pod koniec wylosujemy jedną osobę, której je wyślemy lub przekażemy!

Warsztaty poprowadzi Monika Stępień – koordynatorka, trenerka, aktywistka. Przez ponad dwa lata członkini Stowarzyszenia Wolnej Herbaty. Przeprowadziła ponad 100 różnych szkoleń, warsztatów i prelekcji – głównie z obszaru zero waste, ekonomii współdzielenia i ochrony środowiska. Zawodowo związana z Fundacją Rzecz Społeczna oraz Politechniką Śląską

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *