Najaktywniejsi wolontariausze w 2016 roku

img_56285 grudnia 2016r. podczas Gali Wolontariatu poznaliśmy tegorocznych Laureatów konkursu Barwy Wolontariatu w województwie śląskim. Chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetki zwycięzców w dwóch kategoriach – grupowej i indywidualnej, a także wolontariuszy wyróżnionych.

WYRÓŻNIENIA:

Dariusz Michalczyk
Zapalony motocyklista, który dzięki swej pasji pomaga innym. Członek Stowarzyszenia Motocyklowego Dawcy Uśmiechu, wielokrotny uczestnik akcji MotoMikołaje. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Sportów Ekstremalnych i Zagłębiowskim Wodnym Pogotowiem Ratunkowym. Chętnie wspomaga oraz koordynuje akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci.

Bożena Lazar
Bizneswoman, która zgłosiła się do Stowarzyszenia OLIGOS, ponieważ „zrozumiała, że życie nie polega tylko na zarabianiu”. W projekcie „Wakacyjny Wolontariat” miała pod opieką dwoje niepełnosprawnych dzieci. Do dziś chętnie wspiera Stowarzyszenie.

KATEGORIA WOLONTARIATU GRUPOWEGO:

III MIEJSCE
Grupa Maratonu Wyżyny Śląskiej
Z sukcesami organizują 2 imprezy biegowe – Bieg Nowej Wsi (od 5 lat) oraz Maraton Wyżyny Śląskiej (wystartował w tym roku). Swoimi działaniami aktywizują lokalną społeczność, inspirują pasją do biegania i sportu, a także łamią stereotypy Śląska, jako zanieczyszczonego regionu.

Marta Niwelet i Kamil Dziwoki – wolontariusze Stowarzyszenia Oligos
„Pomoc to moc” – to hasło przewodnie tej dwójki 17-latków. W wakacje, wraz z Iwoną poruszającą się na wózku, dotarli do jej wymarzonych miejsc, których nigdy dotąd nie odwiedziła (m. in. Wesołe Miasteczko i ZOO w Chorzowie, galeria handlowa, kino, basen).

II MIEJSCE
Wolontariusze Hospicjum w Chorzowie
Wolontariusze Hospicjum biorą czynny udział w opiece nad osobami w terminalnym stanie choroby nowotworowej. Ich wsparcie jest ogromnie ważne i niezastąpione – to oni spędzają z chorymi najwięcej czasu. Jest to grupa zupełnie różnych ludzi, których łączy wielkie serce i chęć pomagania.

I MIEJSCE
Grupa „Kopalnia wolontariatu” przy Fundacji IskierkaZapraszamy do obejrzenia wideo:

KATEGORIA INDYWIDUALNA:
III MIEJSCE

Antoni Leśniak
Aktywny społecznik i wolontariusz, a także doktorant na Uniwersytecie Śląskim. Prezes Stowarzyszenia Krokus, działającego na rzecz osób niepełnosprawnych. Zajmuje się bajkoterapią, prowadzi również zajęcia logopedyczne i psychologiczne.

II MIEJSCE
Krzysztof Włodek
Nadworny Fotograf Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Bardzo zaangażowany w pracę z dziećmi, które uwielbiają spędzać z nim czas. Aktywnie działa przy organizacji różnych akcji Stowarzyszenia. Chłopak „i do tańca, i do różańca” 

I MIEJSCE
Tadeusz Zarębski
Zapraszamy do obejrzenia wideo:

I na zakończenie mała niespodzianka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *