Milena Skupień na Katowiczankę Roku 2016!

Milena_profiloweMilena Skupień – prezeska naszego Centrum Wolontariatu, animatorka oraz koordynatorka wolontariatu akcyjnego – jest nominowana do tytułu Katowiczanki Roku. Liczymy na Wasze głosy!

Bezpośredni link do głosowania

Pracować w tak genialnej grupie wolontariuszy i organizatorów, których nigdy nie opuszczał dobry humor, a śmiechem miażdżyli najtrudniejsze chwile, to prawdziwa przyjemność! – tak jeden z wolontariuszy podsumowywał styczniowe Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. Impreza została wybrana w plebiscycie Przeglądu Sportowego imprezą sportową roku 2016, a wolontariuszy w Katowicach koordynowała Milena Skupień.

To tylko jedno z wielu jej działań na rzecz rozwoju wolontariatu w naszym regionie. Milena Skupień na co dzień jest prezeską Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. Koordynowała wolontariat również przy PKO Silesia Marathon, Szczypiorniaku na Orlikach czy Poland Business Run (koordynacja ogólnopolska, wsparcie działań w Katowicach). Jest animatorką wolontariatu szkolnego w projekcie Polichrom. To jeden z pierwszych w kraju przedsięwzięć wykorzystujących grywalizację w wolontariacie. Dzięki projektowi w samym tylko 2016 roku w wolontariat zaangażowało się ok. 1000 uczniów z kilkudziesięciu szkół z całego województwa. Zorganizowali ponad osiemdziesiąt różnorodnych akcji.

Poza pracą w Regionalnym Centrum Wolontariatu Milena Skupień koordynowała wolontariuszy Fundacji Iskierka. Wolontariusze Fundacji organizowali zajęcia, pikniki czy bale dla dzieci chorych onkologicznie.

Sama przez wiele lat byłą wolontariuszką w różnych organizacjach i projektach, m.in. w Fundacji Mam Marzenie, Akademii Przyszłości czy w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Do dziś, kiedy znajduje wolny czas, angażuje się nieodpłatnie w działania na rzecz innych. Swoimi doświadczeniami dzieli się, udzielając porad w Katowickim Centrum Organizacji Pozarządowych Każdy, kto ją zna, wie, że ma w sobie niekończące się pokłady energii i jak mało kto potrafi tą energią zarażać!

Plebiscyt na Katowiczankę Roku 2016 ogłosił portal InfoKatowice.pl. Weź udział w głosowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *