Komunikacja z os. z niepełnosprawnością intelektualną [szkolenie online]

Jeśli chcesz zacząć działać lub działasz w wolontariacie to wiesz jak ważna jest komunikacja. Zwłaszcza w wolontariacie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy na szkolenie ze specjalistką w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Na szkoleniu poznasz zasady odpowiedniej komunikacji, poznasz sposoby alternatywnej komunikacji oraz sposoby porozumiewania się z osobami z niepełnosprawnością.

Czas: 25 września (piątek) 2020, od godz. 16:00 do ok. 18:15
Miejsce: warsztaty online, platforma Zoom 

Zakres szkolenia:

   1. Czym jest komunikacja?
   2. Różne sposoby porozumiewania się z osobami z zaburzoną komunikacją (alternatywne sposoby komunikacji).
   3. Zaburzenia komunikacji. 
   4. Komunikowanie się z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Spotkanie poprowadzi Ewelina Dehnaktualnie, od 4 lat, nauczyciel wspomagający w szkole podstawowej. Pedagog Pedagogiki Specjalnej, Terapeuta Zajęciowy, Terapeuta Ręki. Doświadczenie zawodowe: 11 lat pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej z młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, instruktor zajęć taneczno – ruchowych dla seniorów, od 6 lat współprowadząca Integracyjny Teatr Tańca Integra w Bytomskim Teatrze Tańca Rozbark (grupa dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych tancerzy amatorów) oraz od 4 lat prowadząca zajęcia dla grupy „Szansa” młodzieży z zespołem Downa. Współpracowała również z Uniwersytetem Trzeciego Wieku; z Oddziałem Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu; z Fabryką Kreatywności oraz Fundacją „Spina” dla dzieci i rodziców z Rozszczepem Kręgosłupa prowadząc liczne kursy, szkolenia i warsztaty. Czas wolny wykorzystuje na podróże, tańce oraz dobrą książkę.

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz online.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *