Jak zmotywować grupę i samego siebie do wolontariatu? – warsztat dla koordynatorów wolontariatu

Czy spotykasz się z ograniczoną motywacją ludzi, dzielących wiele obowiązków z działalnością charytatywną?

Być może sam/a często łapiesz się na tym, jak trudno pogodzić wiele życiowych priorytetów, tak aby z każdego czerpać satysfakcję?

To zupełnie normalne, że czasem potrzebujemy dodatkowego zastrzyku motywacji. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się, co rzeczywiście jest naszą siłą napędową na co dzień. Z jakich wartości się wywodzi i jak przekłada się na działania.

Podczas warsztatu zgłębimy tajniki motywacji wewnętrznej, czyli takiej, która powoduje, że np. uczymy się grać na gitarze, oraz zewnętrznej, czyli takiej, która oparta jest na zobowiązaniu między dwojgiem ludzi. Poznamy techniki, które pozwalają umacniać obydwa typy. Zastanowimy się także jak utrzymywać wysokie zaangażowanie zespołu, który działa non-profit.

Warsztat odbędzie się 29 sierpnia w godzinach 17:00- 20.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul Młyńskiej 5.

Przeznaczony jest dla koordynatorów wolontariatu, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają materiały z warsztatu w formie papierowej.

Zgłoszenia poprzez FORMULARZ

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Informacja o prowadzących:

Igor Ginalski

Trener oraz pasjonat psychologii pozytywnej. Uwielbia edukację i żyje wiarą, że zrozumienie mechanizmów interpersonalnych jest drogą do trochę lepszego świata. Od początku kariery trenerskiej współpracuje z firmą szkoleniową Mega Centrum Rozwoju, dla której realizuje szkolenia z zakresu osobistej efektywności oraz inteligencji emocjonalnej, także dla osób niepełnosprawnych. Pracując dla firmy szkoleniowej Next Step prowadził warsztaty dla studentów śląskich uczelni wyższych. Prelegent lokalnych wydarzeń wspierających młodych przedsiębiorców oraz współorganizator Kolacji Young Business Society. Prywatnie ogrodnik wyspecjalizowany w konstrukcjach z wierzby energetycznej i “człowiek z kosmosu”.

Rafał Mazur

Trener umiejętności biznesowych, specjalizujący się w szeroko pojętej logistyce i optymalizacji procesów, opartej na filozofii Lean Management. Aktualnie odpowiada za obsługę klientów korporacyjnych (min. Carslberg, Unilever i Pepsi) w firmie logistycznej No Limit. Dba także o implementację nowych rozwiązań systemowych, które optymalizują strategiczne procesy firmy. Wcześniej prelegent na wielu konferencjach naukowych i motor napędowy koła logistycznego LogistiCAD. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Śląskiej, Newcastle University oraz University of Zagreb. Po pracy ciężko trenuje, przygotowując się do kolejnych certyfikacji w systemach walki Krav Maga.

Piotr Drosdzol

Certyfikowany coach International Coaching Community oraz specjalista zwinnych metodyk zarządzania. Kocha łączyć świat psychologii ze światem informatycznym. Pracował jako trener i koordynator projektów w firmie QUEST Change Managers oraz jako Scrum Master w technologicznej firmie XSolve. Aktualnie Agile Coach w ING Banku Śląskim – od samego początku wspiera transformację kultury organizacyjnej i metod pracy na zwinne. W swojej pracy wykorzystuje techniki coachingu grupowego, facylitacji grupy oraz budowania samoorganizacji. Od lat pomaga non-profit środowisku akademickiemu oraz organizacjom pozarządowym, dzieląc się doświadczeniami zawodowymi. Poza pracą pasjonat biegów długodystansowych, podróży i poezji.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *