Integracja przez wolontariat- razem możemy więcej!

Czy myśleliście czasami o znaczeniu integracji? Czy jest ona ważna? Czy pomaga nam i innym w społecznym przystosowaniu się do funkcjonowania? Czy dzięki niej możemy pomóc komuś i sobie samemu? 

Tak, integracja jest ważna!

Jest ona również tematem naszego tegorocznego projektu tworzonego we współpracy z UNICEF-em oraz Urzędem Miasta Katowice. “Integracja przez wolontariat – razem możemy więcej”, skupia się na wymienionej tu już wiele razy integracji ukraińsko-polskiej. 

Jak wiemy 24 lutego 2022 roku na Ukrainie wybuchła wojna, która toczy się nadal. W jej wyniku miliony mieszkańców Ukrainy uciekło z kraju i zostało postawionych przed bardzo trudną sytuacją – odnalezienia się w całkowicie nowych realiach życia, w miejscach gdzie mogą czuć się obcy. Chcielibyśmy wykorzystać nasze zasoby i pomóc im w przezwyciężeniu tego poczucia. A jak wiemy jednym ze sposobów integracji jest wolontariat. 

Dzięki niemu młodzież może dostrzec ile wartości niesie bezinteresowna pomoc. Wolontariat buduje poczucie przynależności do społeczeństwa, a tego poczucia ludziom często brakuje. Dzięki niemu młode osoby mogą mieć realny wpływ na to co dzieje się w ich okolicy, mają możliwość lepiej poznać miasto, region i kulturę. Angażując się w akcje wolontariackie zdobywają również unikatowe doświadczenia, poznają nowych ludzi, zawierają przyjaźnie na lata.

Dlatego w ramach wyżej wymienionego programu planujemy zaangażować w akcje wolontariackie młodzież ukraińską mieszkającą w Polsce, jak również naszych rodaków, którzy chcą pomagać!

Planujemy organizację wolontariatu akcyjnego na eventach o charakterze kulturalnym, sportowym, ekologicznym czy edukacyjnym w Katowicach oraz miastach ościennych. 

Aby zacząć tą wspaniałą przygodę jaką jest wolontariat, wystarczy zapisać się do naszej bazy Wolontariuszek i Wolontariuszy. Dzięki temu łatwiej będzie nam połączyć wolontariuszy z odpowiednimi organizacjami, a ponadto szybciej i sprawniej będziemy mogli informować Was o nadchodzących wydarzeniach!

👉 Link do bazy: https://forms.gle/u6K99PxLcT9SLDAE8 

Do zobaczenia na wolontariacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *