Good Deeds Day Katowice 2018

GDD_stronaGood Deeds Day, czyli Dzień Dobrych Uczynków, po raz pierwszy w Katowicach! Zobaczcie, co się będzie działo między 12 a 20 kwietnia oraz jak się włączyć.

Good Deeds Day to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 11 lat na całym świecie. Dotychczas wzięło w nim udział ok. 2 mln zaangażowanych wolontariuszy z 93 krajów.

W tym roku z inicjatywy Regionalnego Centrum Wolontariatu Good Deeds Day odbędzie się również w Katowicach. Zapraszamy do udziału w dniach 12-20 kwietnia. Co się będzie działo? Lista będzie na bieżąco aktualizowana, na razie zapraszamy na następujące wydarzenia:

1. Warsztaty plastyczne w Fundacji Futprints (ul. Kordeckiego 5) – czwartek, 08.04.2018, godz. 17.00 – 19.00 (wydarzenie otwarte): podczas akcji stworzymy papierowe kwiatki, które w niedzielę będziemy rozdawać mieszkańcom miasta.

2. Akcja promująca Good Deeds Day Katowice – RCW, ul Warszawska 19, niedziela, 15.04.2018 r., godz. 15.00 – 17.00 (wydarzenie otwarte – będziemy działać też na katowickim Rynku) – przewidujemy też spotkanie integracyjne dla wolontariuszy)

3. Sadzenie kwiatów na rzecz mieszkanek Schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi, organizowane przez RCW i Fundację Futprints, – ul. Orkana 7a, poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 10.00 – 12.00 (wymagane wcześniejsze zgłoszenie obecności: katowice@wolontariat.org.pl)

4. Zbiórka środków czystości i kosmetyków dla podopiecznych katowickich męskich domów noclegowych, schronisk i ogrzewalni; zbiórka odbędzie się w terminie 16-20.04.2018 w kilku lokalizacjach; m.in wspiera ją firma Vattenfall Sverige (która zbiera produkty u siebie); a jeśli chcecie się dołączyć, możecie przynosić „dary” do siedziby RCW na ul. Warszawskiej 19 albo do COP przy ul. Młyńskiej 5 (zobacz godziny pracy RCW i godziny pracy COP).

5. Zbiórka niezbędnych materiałów dla poszkodowanych w pożarze w Murckach, organizujemy ją razem z Fundacją Gdy Liczy się Czas. Przede wszystkim chcemy wesprzeć w rodziny z dziećmi; zbieramy rzeczy takie jak: ręczniki, pościel i poszwy (bardzo potrzebne są np. kołdry i poduszki dla 3 dzieci, prześcieradła); dziecięca bielizna i dziecięce stroje kąpielowe (dziewczynka 10 lat, wzrost 140 cm; dziewczynka 11 lat wzrost 145/150 cm; chłopiec 9 lat, wzrost 140 cm): obuwie dla dzieci – letnie, sportowe, pełne obuwie (dziewczynki rozmiar 34/35 i 35/36, chłopiec rozmiar 32/33); kubki, talerze, garnki, sztućce; materiały remontowe: np. farby, pędzle (dobrym rozwiązaniem mogą być np. bony do sklepów z artykułami budowlanymi i remontowymi o najmniejszej nawet wartości).

Zbiórka odbędzie się w terminie 16-20.04.2018.
Do zbiórki włączył się Urząd Miasta Katowice i jego pracownicy. A gdyby ktoś z Was również chciał dołączyć – możecie dostarczyć rzeczy do RCW (Warszawska 19) lub do COP (ul. Młyńska 5)

Zachęcamy także do udziału w wydarzeniu na Facebooku.

Głównym organizatorem akcji w Polsce jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Za działania w Katowicach odpowiada nasze stowarzyszenie we współpracy z lokalnymi organizacjami. Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Katowice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *