Gala Wolontariatu: kto zostanie Wolontariuszem Roku?

sgw-2016-baner-1200x1200_logaZapraszamy do udziału w Śląskiej Gali Wolontariatu. Odbędzie się 5 grudnia 2016 roku o godz. 17:00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Udział w wydarzeni jest nieodpłatny, jednak prosimy o wcześniejsze zgłoszenie mailowe (mail na adres: katowice@wolontariat.org.pl, w temacie maila prosimy wpisać: Gala Wolontariatu). Liczba miejsc ograniczona.

Głównym punktem wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu Barwy Wolontariatu 2016 w województwie śląskim. A kim byli Wolontariusze Roku w poprzednich edycjach? Anna Parzelska jest psycholożką, podejmuje wolontariat w noclegowni dla bezdomnych, w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym oraz na izbie wytrzeźwień w Sosnowcu. Mateusz Przybyła w katowickim Stowarzyszeniu Aktywne Życie wspiera drużynę rugbystów na wózkach. Wolontariuszki seniorki z Biblioteki Śląskiej skanują książki tak, by były dostępne dla wszystkich zainteresowanych przez internet.

Poniżej film o grupie „Wakacyjnych Wolontariuszy”, laureatach konkursu w 2015 roku. Wolontariusze w okresie letnim odwiedzali w domach niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia Oligos z Rybnika.

 

Do udziału w Gali zapraszamy wolontariuszy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół, instytucji publicznych, ale też wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu.

Gala jest organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach we współpracy z Urzędem Miasta w Katowicach oraz Śląskim Urzędem Marszałkowskim. Patroni medialni: Radio eM, portal InfoKatowice.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *