Zobacz nagrania ze spotkań

Jak wygląda wolontariat na rzecz dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami? Zobacz nagrania ze spotkań.

27 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach organizowaliśmy spotkanie dla osób zainteresowanych różnymi formami wolontariatu na rzecz dzieci. Na spotkaniu zaprezentowały się trzy organizacje. Jak działają?

W Fundacji Iskierka wolontariusze prowadzą zajęcia dla dzieciaków na oddziałach, ale też pomagają w organizacji eventów – jak np. corocznej Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej.

Dom Aniołów Stróżów prowadzi świetlice środowiskowe w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Wolontariusze pomagają dzieciom w lekcjach, prowadzą warsztaty (np. planszówki, foto, origami), grają razem w piłkę.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełniają marzenia ciężko chorych dzieci. Jak udaje im się zabrać dzieciaki do Disneylandu albo doprowadzić do spotkania z Robertem Lewandowskim? A jak Wy możecie pomóc?

Zobaczcie nagranie ze spotkania:

https://www.facebook.com/centrumwolontariatu/videos/2034612559885415/

 

W kwietniu odbyło się spotkanie o wolontariacie na rzecz osób z niepełnosprawnością. O swoim wolontariacie opowiedzieli przedstawiciele kilku organizacji.

Stowarzyszenie Siódemka
Mówią o sobie: „Jesteśmy rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy postanowili się zebrać i zrobić coś fajnego i pożytecznego dla chorych i niepełnosprawnych dzieci”. A w tym nieoceniona okazuje się pomoc wolontariuszy.

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym
Zastanawialiście się kiedyś, jak funkcjonują osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu? Jak im pomóc? Na wolontariacie nauczycie się, jak opisywać świat osobie głuchoniewidomej, poznacie Alfabet Lorma, język migowy do dłoni oraz daktylografię. W dodatku, jak zapewniają przedstawiciele TPG, to wcale nie takie trudne!

Stowarzyszenie SPES
Wolontariat w stowarzyszeniu to m.in. warsztat terapii zajęciowej (pomoc w zajęciach z rękodzieła), wolontariat domowy (np. poczytanie dziecku książki), wspólnoty spotkań i wyjazdy wakacyjne.

Obejrzyjcie pełne nagranie:

https://www.facebook.com/centrumwolontariatu/videos/2060727283940609/
Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *