Zaproś RCW do swojej organizacji online

W dobie pandemii COVID-19 działamy dla Was pełną parą. Organizujemy akcje wolontariackie, w ramach których pomagamy potrzebującym, szkolimy liderów szkolnych klubów wolontariatu, wolontariuszy oraz doradzamy, jak w tych trudnych czasach najlepiej zorganizować wolontariat w Waszych instytucjach. Część wydarzeń jest otwarta dla szerokiego grona odbiorców, a część, szyta na miarę i dopasowana do potrzeb poszczególnych organizacji. Jeżeli chcesz, abyśmy zrobili coś wyłącznie dla Waszych wolontariuszy zaproś nas do siebie już dzisiaj!

Jak możemy pomóc?

Szkoleniowcy związani z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach mają bogate doświadczenie m.in.: w zakresie organizacji wolontariatu w szkołach, organizacjach pozarządowych i innych placówkach; w obszarze przygotowania i realizacji akcji wolontariackich, w tym przeciwdziałających skutkom pandemii, w zakresie praw i obowiązków organizatorów wolontariatu i wolontariuszy.

Nasi szkoleniowcy są gotowi, aby nieodpłatnie dla Was, przeprowadzić w Waszych organizacjach zamknięte szkolenia czy też doradztwo. Szkolenia możemy poprowadzić w organizacji (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) ale możemy również zorganizować je online (np. poprzez platformę zoom,  do której wykupiliśmy abonament). 

W naszej ofercie znajdują się: 

  1. Szkolenia dla nowych wolontariuszy, wprowadzające ich w temat wolontariatu;
  2. Szkolenia rozwijające dla wolontariuszy, z którymi współpracujecie już od dłuższego czasu i chcielibyście by zdobyli konkretne umiejętności, np. gry i zabawy dla dzieci, współpraca w grupie, komunikacja, współpraca z osobą z niepełnosprawnością;
  3. Szkolenia dot. organizacji wolontariatu i dla koordynatorów wolontariatu – np. o tym, jak organizować wolontariat seniorów, jak nawiązać współpracę ze szkołą, jak organizować działania z udziałem społeczności lokalnej;
  4. Doradztwo z zakresu wolontariatu.

Jak się zgłosić?

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i porozmawiać o tym, co możemy zrobić dla Twojej organizacji zadzwoń do nas: 502 771 669 lub napisz: agnieszka@slaskie-wolontariat.org.pl.

Jeżeli wiesz, czego potrzebujesz i szukasz kogoś, kto w Twojej organizacji przeprowadzi wybrane szkolenie napisz do nas: agnieszka@slaskie-wolontariat.org.pl. W mailu podaj proponowany temat spotkania, termin oraz namiary na siebie (e-mail i telefon). 

W obydwu przypadkach oddzwonimy lub odpiszemy.

Działania będą dla Waszej organizacji bezpłatne – wydarzenie będzie współfinansowane w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 – Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *