ZaProjektuj swoje wakacje i ruszaj w Polskę w PROJEKTOREM!

Projektor_fotoJuż po raz trzynasty program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” organizuje projekty wakacyjne w całej Polsce. Z naszej oferty mogą skorzystać studenci z całej Polski, którzy jako wolontariusze Projektora, realizują w placówkach edukacyjnych w różnych zakątkach Polski projekty edukacyjne oparte na własnych autorskich scenariuszach.

Co zyskujesz realizując projekty wakacyjne?

Projekty wakacyjne prowadzone są przez studentów – wolontariuszy programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Polegają one na stałym pobycie wolontariuszy w szkole w celu realizacji zajęć edukacyjnych z uczniami. Czas trwania takiego projektu to 5 kolejnych dni roboczych po 5 godzin. Wolontariusze samodzielnie wybierają placówki, które odwiedzą, przygotowują scenariusz i materiały potrzebne do zajęć, a także je realizują i dokumentują. Dla studentów jest to świetna okazja do sprawdzenia i rozbudowania swoich umiejętności pracy z uczniami oraz pracy w grupie, a także doskonalenia komunikacji, organizacji, czy odpowiedzialności, co ogromnie zwiększa ich konkurencyjność na rynku pracy. Świadczyć o tym mogą słowa Piotra, studenta z Lublina: „PROJEKTOR to inicjatywa, której główną cechą jest różnorodność. Każdy wyjazd, zajęcia, szkoła są inne, dzięki czemu mogłem nauczyć się wielu kompetencji miękkich, które są niszowe, a tak bardzo potrzebne na współczesnym rynku pracy. Podczas realizacji projektów wykształciłem w sobie cenne cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, solidność, a także motywację oraz gotowość i pragnienie dalszej nauki. Według mnie właśnie to wymodelowanie i uelastycznienie mojej osobowości uważam za największy sukces w Programie.

Projekty wakacyjne to dla studenta także świetna okazja do wyjazdu bez ponoszenia żadnych kosztów – szkoła zagwarantuje nocleg oraz wyżywienie, natomiast PROJEKTOR pokryje koszty realizacji projektu (koszty podróży i materiałów edukacyjnych). Jest to rewelacyjna przygoda! Tak swoje zeszłoroczne projekty wakacyjne wspomina wolontariuszka Projektora z Warszawy, Karolina Mikos: „W tamtym roku udało mi się zorganizować zajęcia w Unisławiu w kujawsko­pomorskim oraz w Świnnej w Beskidzie Żywieckim. Zajęcia były poświęcone różnej tematyce: od kryminalistyki, chemii po plastykę i zajęcia sportowe. Dzieciakom bardzo się podobało. Świadczyła o tym rosnąca z dnia na dzień frekwencja na naszych spotkaniach. Widziałam, że także nauczyciele i rodzice byli bardzo zadowoleni, że są osoby, które dobrowolnie i produktywnie zapełniają dzieciakom wakacyjny czas.”

Zapraszamy studentów do skorzystania z oferty wakacyjnej PROJEKTORA. Projekty wakacyjne to świetna okazja do zwiedzenia całej Polski, a także nawiązania nowych znajomości i przeżycia wyjątkowych przygód oraz zebrania nowych doświadczeń. Jest to także dobry moment na start Twojej przygody z Programem.

Dołącz do Projektora i jedź na projekt wakacyjny!

Masz pytania? Chętnie pomożemy przygotować Ci Twój pierwszy wakacyjny wyjazd:
-> dzwoń do nas -> 81 534 78 93
-> pisz na naszego maila ->  biuro@projektor.org.pl
-> złap nas na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *