W dniach od 4 do 11 sierpnia 2019 roku katowicki Spodek stanie się areną badmintonowych zmagań dla blisko 1500 najlepszych zawodników z całego świata. World Senior Badminton Championships będzie pierwszą tej rangi imprezą w Polsce!
Jeśli chcesz poznać kulisy organizacji międzynarodowego, sportowego wydarzenia, zdobyć cenne doświadczenie, a także nawiązać nowe znajomości, nie wahaj się – zgłoś się na wolontariat!
Sam/a zdecydujesz w jaki sposób chcesz wspierać organizację zawodów wybierając preferowane stanowiska z listy znajdującej się poniżej. Choć mistrzostwa odbędą się w dniach 4-11 sierpnia 2019 roku, to niektóre zadania wolontariusze będą wykonywać już od 1.08.
Zadania wolontariuszy:
–Wolontariusze informacyjni – osoby, które będą w bezpośrednim kontakcie z zawodnikami na lotniskach (Pyrzowice i Kraków) i w hotelach (centrum Katowic). Komunikatywni i otwarci na ludzi. Ważne jest, aby ci wolontariusze (zwłaszcza w hotelach) posługiwali się językiem angielskim na poziomie min. średnim, ponieważ do ich zadań będzie należało przekazanie niezbędnych informacji czy pakietów materiałów zawodnikom. Preferowane osoby pełnoletnie. Będą pracować w dniach: 1 – 4.09 oraz 9-12.08.
–Wolontariusze akredytacyjni – to osoby, które będą działać w biurze akredytacji w Spodku. Ich zadania to m.in. wydawanie akredytacji odpowiednim osobom. Mile widziane osoby z średnim poziomem j. angielskiego. Działania realizowane są na tym stanowisku 3 i 4 sierpnia.
–Wolontariusze do rezerwacji treningów – to osoby odpowiedzialne za bieżące opracowywanie harmonogramu korzystania z poszczególnych boisk w celu przeprowadzenia treningu przez uczestników mistrzostw. Na tym stanowisku wolontariusze potrzebni są przez cały czas trwania zawodów (3-11 sierpnia). Mile widziany j. angielski komunikatywny.
–Wolontariusze do obsługi płyty– osoby, które znajdą się najbliżej sportowych wydarzeń. Ich zadaniem będzie wsparcie techniczne podczas rozgrywek badmintona. Mile widziany
j. angielski komunikatywny. Do wykonania tego zadania, wolontariusze będą potrzebni w dniach: 3-11 sierpnia br.
–Wolontariusze na stanowisku informacyjnym – będzie to główne stoisko mistrzostw znajdujące się w antresoli Spodka. Wolontariusze będą tutaj mieli kontakt z wieloma uczestnikami wydarzenia, będą musieli udzielać informacji, kierować w odpowiednie miejsca czy odpowiadać na pytania. Ważne jest aby osoby te dobrze, swobodnie posługiwały się językiem angielskim. Stanowisko odpowiedzialne, ale za to z pewnością dużo się będzie na nim działo
–Wolontariusze komunikacyjni – odpowiedzialni będą za kierowanie uczestników w odpowiednie miejsce na początku trwania wydarzenia (3-5.08) w związku z trwającymi imprezami konkurencyjnymi w bliskim otoczeniu Spodka.
–Wolontariusze do biura prasowego – to osoby odpowiedzialne za właściwą obsługę medialną. Będą pomagać np. w przygotowaniu konferencji prasowych, dostarczaniu oficjalnych statystyk oraz służą niezbędną pomocą dziennikarzom z całego świata. Mile widziane osoby, z doświadczeniem w tym obszarze lub z wykształceniem dziennikarskim (bądź pokrewnym) posługujące się w stopniu średnim językiem angielskim.
–Wolontariusze odpowiedzialni za ticketing –celem ich działań będzie sprawne wejście kibiców na trybuny a także kontrola ilości uczestników wydarzenia. Ich zadaniem będzie m.in. pomoc w skanowaniu biletów, udzielanie informacji, kierowanie do odpowiednich miejsc. Na tym stanowisku wolontariusze będą działać w dniach 4-11 sierpnia.
Dla wolontariuszy organizatorzy gwarantują:
– pisemne porozumienie wolontariackie
– ubezpieczenie NNW
– przygotowanie stanowiskowe oraz poznanie topografii Spodka przed wydarzeniem
– koszulkę i inne gadżety związane z wydarzeniem
– poczęstunek podczas działań
– zaświadczenie o współpracy w formie certyfikatu
– przyjazną atmosferę pracy, niezapomniane emocje, możliwość poznania wielu ciekawych osób,
– możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji imprez sportowych poprzez udział w mistrzostwach o randze międzynarodowej
Harmonogram działań:
-maj/czerwiec – zaprosimy część wolontariuszy na rozmowy rekrutacyjne mające na celu głównie zweryfikowanie poziomu języka angielskiego (jest on szczególnie istotny dla wolontariuszy informacyjnych)
-lipiec – szkolenia stanowiskowe oraz szkolenie z topografii Spodka
– 1-12 sierpnia – działania wolontariackie przed i w trakcie wydarzenia
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego i zaznaczeniu w nim preferowanych stanowisk oraz dyspozycyjności.
Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca 2019 roku.
Po tym terminie będziemy kontaktować się mailowo w celu poinformowania o przydzielonym stanowisku oraz o datach spotkań i szkoleń.
W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości związanych z rekrutacją prosimy o kontakt z Joanną Zajusz z Regionalnego Centrum Wolontariatu – joanna.zajusz@wolontariat.org.pl.
Zapytania związane z pozostałymi kwestiami wolontariatu na wydarzeniu można kierować do Doroty Morawskiej – d.morawska@czarni.com.pl
Organizatorem wolontariatu podczas wydarzenia jest Klub TKKF “Czarni”. Regionalne Centrum Wolontariatu odpowiedzialne jest za rekrutację wolontariuszy.