Kreatywne zajęcia z dziećmi – szkolenie dla wolontariuszy

Zapraszamy wolontariuszy do udziału w szkoleniu z kreatywności w pracy z dziećmi – szkolenie odbędzie się 18 czerwca w godz. 16:30-19:30 w Katowicach przy ul. Młyńskiej 5!

Celem szkolenia będzie pobudzenie i rozwijanie zdolności wolontariuszy do generowania nowych pomysłów na zajęcia z dziećmi. Pomysłów, które przyniosą nieoczywiste rozwiązania oraz pozwolą na wyjście poza schematy działania i myślenia.

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla osób dopiero zaczynających wolontariat na rzecz dzieci oraz wolontariuszy z niewielkim doświadczeniem.

Czas: 18 czerwca (wtorek) o 16:30
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach przy ul. Młyńskiej 5

W programie szkolenia między innymi:
– Pomysły na twórczą rozgrzewkę – czyli o tym, jak pobudzać kreatywność
– Kreatywność w pracy edukacyjnej – co nieco o tym, jak pomóc dziecku w nauce przedmiotów szkolnych wykorzystując żelki, wykałaczki czy inne przedmioty dostępne w zasięgu ręki
– Kreatywność w praktyce – małe eksperymenty chemiczne do zrobienia w domu, pomysły na zabawy z dziećmi czy zajęcia kulinarne na wesoło
– Wymiana pomysłów pomiędzy uczestnikami warsztatów

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez Joannę Mielczarek – obecną kierowniczkę Dziennego Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta w Katowicach. Wcześniej, przez kilka lat, koordynatorkę wolontariatu w Ośrodku św. Jacka i wychowawcę w jednej ze świetlic specjalistycznych prowadzonych przez Ośrodek. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała także jako obozowy wychowawca, oraz jako wolontariusz w programie Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna,
w którym m.in. prowadziła indywidualne zajęcia z dziećmi, jak również organizowała i prowadziła szkolenia dla wolontariuszy. Interesuje się twórczymi metodami prowadzenia zajęć z różnymi grupami wiekowymi.

Udział w szkoleniu jest bezpłatne. Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza.
Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu potwierdzamy mailowo. Zapraszamy serdecznie!

Projekt „Wolontariat w Katowicach 2019” jest współfinansowany z funduszy budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *