VII Miejski Rajd Przygodowy w Katowicach

rajd1 kwietnia 2017 nasze Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” już po raz siódmy zorganizuje sportową grę miejską. Uczestnicy zabawy/zawodów otrzymają na starcie mapę części Katowic (tym razem Murcki i leśne okolice) z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, do których będą musieli dotrzeć. Na wyznaczonych punktach kontrolnych, zawodnicy będą musieli wykonać tzw. zadanie specjalne. Zadania generalnie podzielone są na: sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, kajaki, rzuty do celu, bieg po schodach, itd…) oraz zadania wymagające siły umysłu (rebusy, zadania matematyczne, znane cytaty, itp…).

Jakie zadania mamy dla wolontariuszy?
Głównym zadaniem wolontariuszy będzie czuwanie i ocena poprawności wykonania zadania specjalnego. Wolontariusze czekają na zawodników w punkcie kontrolnym, po przyjściu zawodnika wyjaśniają mu co ma zrobić, obserwują wykonanie zadania i w zależności od poprawności wykonania przyznają mu punkty karne.

Czas trwania pracy wolontariusza
Punkty kontrolne będą „otwarte” od godz. 10:00 do 16:00. Natomiast w bazie zawodów (Zespół Szkół nr 2 w Katowicach – Murckach) trzeba będzie pojawić się w sobotę w dniu imprezy ok. godz. 8:30, aby odebrać potrzebne materiały i mieć czas aby dojść w określone miejsce.
Ponieważ mamy zapewnioną możliwość noclegu w szkole, można spać z piątku na sobotę w bazie zawodów i już wtedy pomóc w organizacji imprezy, w wydawaniu pakietów startowych, przygotowaniu bazy na przyjęcie zawodników:).

Pakiet dla wolontariusza
Po imprezie zapraszamy na ciepły posiłek regeneracyjny. Ponadto każdy z wolontariuszy otrzyma 30% kupon rabatowy na zakup sprzętu sportowego marki Fjord Nansen (namioty, śpiwory, odzież, termosy, kubki termiczne) oraz 10% na cały asortyment w sklepie górskim Tuttu (ul. Kościuszki 8, Katowice).

Kontakt z organizatorami:
Strona imprezy: www.rajdkatowice.pl
Zobacz wydarzenie na facebook’u

Jeśli jesteś zdecydowany pomóc nam w zawodach, przyjdź proszę na spotkanie we wtorek, 28 marca, na godz. 18:00 do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14.
Jeśli nie możesz przyjść, wyślij proszę mejla z nr telefonu do siebie na adres: info@rajdkatowice.pl. Skontaktujemy się z Tobą.

Kontakt: kierownik rajdu, Marcin Franke
tel. 692 683 395

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *