Szkolenie: wolontariat na rzecz seniorów

1111polichrom18Zapraszamy na szkolenie „Integracja pokoleń poprzez wolontariat, czyli działamy na rzecz seniorów”, na którym poznasz specyfikę pracy z osobami starszymi m.in. w Domach Pomocy Społecznej.

Szkolenie odbędzie się 14 grudnia 2017r. w godz. 16.00- 19.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach (ul. Młyńska 5).

Szkolenie poprowadzi Genowefa Wątor– opiekun medyczny w DPS Nadzieja , pracownik socjalny, od ponad 15 lat pracująca z ludźmi starszymi.

Prowadząca o szkoleniu:

W czasach starzejącego się społeczeństwa coraz częściej jest potrzeba niesienia pomocy osobą starszym. Lecz niestety nie każdy wie jak to zrobić. Specyfika pracy z osobami starszymi daje dużo do przemyśleń nad życiem, biegiem za materialnym światem. Opiekun, wolontariusz w domach spokojnej staroci potrafi, chce się zatrzymać co jest na wagę złota. Aby podjąć się tego wyzwania jakim jest opieka (wolontariat), pomoc dobrze jest zastanowić się co jest niezbędne do wykonywania tego typu pracy. Są to: wyrozumiałość, odporność na stres, kreatywność, chęć niesienia pomocy. I własnie te aspekty chciałabym przedstawić i popracować nad nimi.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *