Projekt „Zagraj w wolontariat”

Projekt „Zagraj w wolontariat” będzie realizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w dniach 1 stycznia 2022 r. – 31 grudnia 2023 r.

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania w wolontariat min. 150 osób w wieku szkolnym, w tym podopiecznych placówek wsparcia dziennego i ośrodków kuratorskich. Wykorzystując nowe technologie i media społecznościowe, stworzymy narzędzia, scenariusze oraz zaproponujemy aktywności, dzięki którym młodzież zorganizuje i zrealizuje akcje społeczne m.in. na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, promowania idei równości i przestrzegania praw człowieka czy równości w komunikacji i wyrażaniu poglądów oraz ekologii. Akcje będą też zachęcały do wolontariatu w oparciu o swoje pasje i zainteresowania.

Wsparcie dla klubów wolontariatu

W projekcie utworzymy też kompleksowy system wsparcia koordynatorów klubów wolontariatu, na które składa się: 3-dniowe szkolenie stacjonarne, 20-godzinne szkolenie online, wsparcie animatora gry, opracowanie 100 pomysłów na akcje wolontariackie i opublikowanie ich w formie „do wykorzystania” w innych placówkach.

Ważnym efektem projektu będzie strona www gry i projektu, która będzie zawierała wszystkie informacje przydatne dla organizatorów młodzieżowych klubów wolontariatu oraz będzie służyła do zarządzania grą.


Kolejnym istotnym działaniem projektu będą działania informacyjno-promocyjne, które będą zachęcały do zaangażowania się w wolontariat i budowały wiedzę o wolontariacie wśród mieszkańców Polski.

Więcej informacji:

Informacji o projekcie udzielają: Monika Mraczek monika.mraczek@slaskie-wolontariat.org.pl oraz Miki Stępień miki@slaskie-wolontariat.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *