Oferta Centrum Wolontariatu dla szkół

Wolontariat szkolnyZapraszamy szkoły do współpracy w nowym roku szkolnym! Proponujemy spotkania i szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli z różnej tematyki związanej z wolontariatem.

W tym roku nie odbędzie się kolejna edycja Polichromu, mamy jednak dla szkół z województwa kilka innych, interesujących propozycji.

1. Jak założyć i prowadzić szkolny klub wolontariatu – szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie odbędzie się 9 października o godz. 16:00 w Katowicach. W programie znajdą się zarówno aspekty formalno-prawne wolontariatu, jak też praktyczne porady i najciekawsze przykłady akcji szkolnych klubów wolontariatu. Dowiedz się więcej

2. Spotkania z animatorką 

Możemy zorganizować dla uczniów z Waszej szkoły spotkanie z animatorką wolontariatu, która opowie o różnorodnych możliwościach wolontariatu, a także podpowie, jak organizować akcje wolontariackie. Jeśli chcielibyście nas zaprosić, prosimy o kontakt mailowy: katowice@wolontariat.org.pl.

3. Warsztaty i szkolenia dla uczniów

Jeśli Wasi wolontariusze potrzebują przeszkolenia w zakresie konkretnego rodzaju wolontariatu, możemy w Waszej szkole zorganizować warsztaty tematyczne (np. z zakresu wolontariatu na rzecz osób z niepełnosprawnościami, gier i zabaw animacyjnych dla dzieci itp.). Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt: katowice@wolontariat.org.pl.

Udział szkół w inicjatywach Regionalnego Centrum Wolontariatu jest nieodpłatny.

Wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem szkolnym zachęcamy także do zapoznania się z bazą wiedzy na naszej stronie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *