Mecz charytatywny, koncerty i… „pomaganie przez jojowanie”

Jak zintegrować mieszkańców osiedla czy dzielnicy? Przed takim zadaniem stanęły szkolne kluby wolontariatu w II misji Polichromu. Wolontariusze organizowali ponad 20 różnorodnych akcji. Zobaczcie koniecznie, bo robią wrażenie!

Dla osoby, która straciła wszystko

meczZywiec2Pan Franciszek, mieszkaniec Żywca, w lutym w pożarze stracił dom i cały dobytek życia. – To dobry człowiek, znany i lubiany w okolicy, złota rączka; każdy, kto czegoś potrzebował, to on był bardzo chętny i zawsze służył pomocą. I stąd też myślę tak wiele otwartych serc – mówiła Anna Piątek- Góra, koordynatorka szkolnego klubu wolontariatu w Gimnazjum nr 3 w artykule w Dzienniku Zachodnim.

Wolontariusze z Gimnazjum zorganizowali „Promienny weekend” – akcję pomocy panu Franciszkowi, w którą zaangażowali mieszkańców miasta, kluby sportowe, lokalne firmy. W sobotę odbył się mecz charytatywny TS Koszarawa kontra Przyjaciele. W drużynie Przyjaciół wystąpili m.in. wiceburmistrz, miejscowy ksiądz, strażacy oraz uczniowie. W niedzielę koncert charytatywny, na którym zagrały m.in. zespoły After the sound oraz T.ON.

Wyjątkowy koncert dla Julki

Koncert charytatywny zorganizował także szkolny klub wolontariatu przy ZSO nr 1 w Chorzowie. Uczniowie postanowili pomóc 13-letniej Julce. Julka nie potrafi siedzieć, chodzić, mówić, nie sygnalizuje swoich potrzeb. Słabo widzi, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ruchy mimowolne i wiele innych przypadłości. Szansą dla niej byłaby kosztowna terapia komórkami macierzystymi. W Starochorzowskim Domu Kultury dla Julki zagrali: uczniowie ZSO nr 1, zespół Fresco, Magda Kucharska i Henryk Czich, Daniel Cebula-Orynicz, VITO, Funk Da System, Andrzej Lampert. Udało się zebrać 8000 zł, a o akcji było głośno w mediach: informowały m.in. TVP3 Chorzowianin.pl czy ComTV.

Zobaczcie dłuższą relację:

Wspólne… malowanie drzwi

Nietypowo do zadania podeszli wolontariusze z Gimnazjum nr 4 w Chorzowie. Zaprosili przedszkolaków, a także uczniów ze szkół z Chorzowa, Rudy Śląskiej i Zabrza i wspólnie odmalowali szkolne drzwi. Do akcji włączyli się także nauczyciele oraz rodzice przedszkolaków. Jak wyszło? Zobaczcie na zdjęciach.

To nie wszystko!

zseDGWolontariusze II LO w Tychach zorganizowali charytatywne jojowanie, w Rydułtowach przygotowali bal karnawałowy dla osób z niepełnosprawnościami, a w Gimnazjum nr 6 w Jaworznie lokalny talent show. ZSE w Dąbrowie Górniczej odwiedzili podopiecznych domu pomocy społecznej – uczennice klasy fryzjerskiej układały seniorkom fryzury. – Nie zapomnimy uśmiechu tych ludzi – relacjonowały. Dla nich najważniejsza jest rozmowa i uśmiech osób młodych.

Krótki opis wszystkich akcji znajdziecie na fanpage Polichrom.

Czym jest Polichrom?

Polichrom to projekt, który zachęca młodzież do wolontariatu poprzez grywalizację, czyli wykorzystanie elementów znanych z gier. Bierze w nim udział prawie 30 szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Wolontariusze odpowiadają na misje, mniejsze wyzwania i taski, każde z nich związane z wolontariatem. Każda edycja trwa przez kilka miesięcy w trakcie roku szkolnego. Zobacz więcej

Projekt Gra w wolontariat jest dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *