Kreatywne zajęcia dla dzieci – szkolenie dla wolontariuszy

2opcjaZapraszamy wolontariuszy do udziału w szkoleniu z kreatywności w pracy z dziećmi – szkolenie odbędzie się 20 kwietnia w godz. 16:00-19:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Młyńskiej 5.

Jak nie utknąć w przekonaniu, że zdobywanie różnych umiejętności przez dziecko wymaga kosztownych pomocy dydaktycznych? Jak efektywnie pomagać dziecku w nauce nie wykorzystując podręczników, a gąbki, wykałaczki i paczkę żelek? Jak przekonać się, że kreatywność to cecha, którą można codziennie rozwijać?

Na te pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas szkolenia, którego celem będzie pobudzenie i rozwijanie zdolności wolontariuszy do generowania nowych pomysłów na zajęcia z dziećmi. Pomysłów, które przyniosą nieoczywiste rozwiązania oraz pozwolą na wyjście poza schematy działania i myślenia.

Czas: czwartek 20 kwietnia godz. 16:00-19:00

Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych, Katowice ul. Młyńska 5

Szkolenie poprowadzi Joanna Mielczarek – obecnie koordynator wolontariatu w Ośrodku św. Jacka Caritas Katowice i wychowawca w jednej ze świetlic specjalistycznych prowadzonych przez Ośrodek. Wcześniej, przez kilka lat, wolontariuszka w programie Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, w którym m.in. prowadziła indywidualne zajęcia z dziećmi, jak również organizowała i prowadziła szkolenia dla wolontariuszy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 kwietnia za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Fot. Heather Katsoulis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *