Kreatywne zajęcia dla dzieci – szkolenie dla wolontariuszy

2opcjaZapraszamy wolontariuszy do udziału w szkoleniu z kreatywności w pracy z dziećmi – szkolenie odbędzie się 18 sierpnia w godz. 17:30-20:30 w Katowicach.

Jak efektywnie pomagać dziecku w nauce nie wykorzystując podręczników, a gąbki, wykałaczki i paczkę żelek? Jak przekonać się, że kreatywność to cecha, którą można codziennie rozwijać?

Na te pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas szkolenia, którego celem będzie pobudzenie i rozwijanie zdolności wolontariuszy do generowania nowych pomysłów na zajęcia z dziećmi. Pomysłów, które przyniosą nieoczywiste rozwiązania oraz pozwolą na wyjście poza schematy działania i myślenia.

Czas: piątek 18 sierpnia godz. 17:30-20:30

Miejsce: Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, ul. Warszawska 19 (I piętro)

Szkolenie poprowadzi Joanna Mielczarek – obecnie koordynator wolontariatu w Ośrodku św. Jacka Caritas Katowice i wychowawca w jednej ze świetlic specjalistycznych prowadzonych przez Ośrodek. Wcześniej, przez kilka lat, wolontariuszka w programie Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, w którym m.in. prowadziła indywidualne zajęcia z dziećmi, jak również organizowała i prowadziła szkolenia dla wolontariuszy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Śląskie. Wolontariat” jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Fot. Heather Katsoulis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *