Konkurs na wolontariusza roku w zmienionej formule

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele zmian. Trzeba było uczyć się pewnych rzeczy na nowo – zarówno w kwestii pracy, nauki, jak i wolontariatu. W tym roku także u nas sporo wydarzeń odbywało się nieco inaczej niż dotychczas. W 2020 również konkurs na wolontariusza roku został nieco zmodyfikowany. Nie będzie jedynie klasycznych „Barw wolontariatu województwa śląskiego”, które możecie pamiętać z poprzednich lat. W tym roku organizujemy konkurs w ramach współpracy z Korpusem Solidarności, z którym współpracujemy już drugi rok! 

Przede wszystkim zacznijmy od kategorii, w której można zgłaszać swoich kandydatów. Pierwsze zmiany nastąpiły w tym zakresie. W tym roku będziemy nagradzać zarówno wolontariuszy, jak i koordynatorów wolontariatu, którzy zasługują na tak samo duże uznanie. Zarówno wolontariuszy, jak i koordynatorów można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej. 

Regulamin konkursu oraz więcej informacji na temat tego jak zgłosić swojego wolontariusza/ grupę wolontariuszy znajdziecie tutaj. (http://www.slaskie-wolontariat.org.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-na-wolontariusza-roku-korpusu-solidarnosci/)

Z kolei informacje i regulamin zgłoszeń do konkursu koordynatora wolontariatu/ grupy koordynatorów są dostępne tutaj. (http://www.slaskie-wolontariat.org.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-na-koordynatora-roku-korpusu-solidarnosci/)

Kolejną zmiana będzie nasza Gala Wolontariatu. Jak co roku, odbędzie się ona w grudniu. Jednakże tym razem ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa nie spotkamy się na żywo, a online. Dokładne informacje dotyczące transmisji gali będziemy podawać w nieco późniejszym terminie. 

Podsumowując, aby zgłosić wolontariusza lub koordynatora wolontariatu w kategorii indywidualnej lub grupowej należy wypełnić formularz, który znajduje się w linkach podanych powyżej. Na początku nasza wojewódzka kapituła konkursowa wybierze najbardziej zaangażowanych wolontariuszy / koordynatorów 2020 roku w województwie śląskim. Zostaną oni ogłoszeni na grudniowej gali. Następnie wybrane osoby wezmą również udział w ogólnopolskim konkursie Korpusu Solidarności, reprezentując tam województwo śląskie. 

Zapraszamy serdecznie do przesyłania zgłoszeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *