Wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnością – spotkanie

Wolontariat w Stowarzyszeniu SPES
Wolontariat w Stowarzyszeniu SPES

Zapraszamy na spotkanie dla wolontariuszy, którego tematem będzie wolontariat na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17:30 w Katowicach.

Czas: 19 kwietnia godz. 17:30-19:00

Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych, Katowice ul. Młyńska 5

Na spotkaniu dowiecie się, jak wygląda i z czym się wiąże wolontariat na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zaprezentują się trzy organizacje, w których możecie działać:

 

Stowarzyszenie SPES
Wolontariat w stowarzyszeniu to m.in. warsztat terapii zajęciowej (pomoc w zajęciach z rękodzieła), wolontariat domowy (np. poczytanie dziecku książki), wspólnoty spotkań i wyjazdy wakacyjne.

Stowarzyszenie Siódemka
Mówią o sobie: „Jesteśmy rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy postanowili się zebrać i zrobić coś fajnego i pożytecznego dla chorych i niepełnosprawnych dzieci”. A w tym nieoceniona okazuje się pomoc wolontariuszy.

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym
Zastanawialiście się kiedyś, jak funkcjonują osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu? Jak im pomóc? Na wolontariacie nauczycie się, jak opisywać świat osobie głuchoniewidomej, poznacie Alfabet Lorma, język migowy do dłoni oraz daktylografię. W dodatku, jak zapewniają przedstawiciele TPG, to wcale nie takie trudne!

Chcecie dowiedzieć się więcej? Weźcie udział w spotkaniu 19 kwietnia!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednakże ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Z myślą o osobach, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce, ze spotkania przeprowadzimy transmisję live na Facebooku. Zachęcamy jednak do udziału bezpośredniego – będziecie mogli zadać więcej pytań, po spotkaniu osobiście porozmawiać z przedstawicielami organizacji oraz uzyskać błyskawiczną poradę, jak i gdzie zacząć swój wolontariat.

Projekt “Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *