Anielskie Lato z Domem Aniołów Stróżów

 

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolejna edycja  Anielskiego Lata organizowanego przez Dom Aniołów Stróżów dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, niewyjeżdżających na letni wypoczynek poza miasto.

Dom Aniołów Stróżów poszukuje Wolontariuszek i Wolontariuszy od 13 roku życia, chcących się włączyć w działania na rzecz dzieciaków, przeżywając przy tym własną – być może pierwszą – przygodę z Wolontariatem.

Tegoroczne Anielskie Lato organizowane pod hasłem „Nie tylko palcem po mapie” to 2 miesiące wypełnione po brzegi zajęciami z różnych dziedzin (od sportów, przez zajęcia kulinarne, edukacyjne, a na wycieczkach i wyjazdach w ciekawe miejsca oraz piknikach dla społeczności lokalnej kończąc), dzięki którym żadne dziecko – nawet to pozostające w domu – nie będzie się nudzić.

W tym roku wakacyjną akcją zostaną objęte dzieci zarówno z Katowic – Załęża, jak i z Chorzowa – Batorego, Chorzowa – Centrum oraz z Sosnowca – Juliusza, gdzie Stowarzyszenie prowadzi Placówki wsparcia dziennego.

Stowarzyszenie umożliwia także Studentom i Studentkom studiów kierunkowych realizację praktyk podczas Anielskiego Lata. Zapraszamy także do takiej formy włączenia się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic.

Więcej szczegółów na temat Anielskiego Lata

Dom Aniołów Stróżów na Facebooku

Chętnych zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem ds. Wolontariatu – Heleną Ząbczyńską
tel. 601333532
email: hbednarek[at]anioly24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *