3 propozycje wolontariatu przy Industriadzie

Industriada zbliża się wielkimi krokami…już 8 czerwca odbędzie się “Rozruch Maszyn”! Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda to wielkie wydarzenie z innej perspektywy? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, mamy dla Was kilka propozycji wolontariatu, w których będziecie mogli poznać Industriadę “od środka”.

Zacznijmy od początku. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli – Industriada jest największym festiwalem dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy, związanym ze Szlakiem Zabytków Techniki. Tegoroczna edycja odbędzie się w 44 obiektach, w 25 miastach. Festiwal osiągnie pełną moc w sobotę 9 czerwca, ale dzień wcześniej w ośmiu zabytkach odbędzie się piątkowy “Rozruch Maszyn”. W tym roku festiwal zwraca uwagę na nieco mniej popularne, kobiece oblicze przemysłu. Z tego powodu hasło przewodnie brzmi “Industria jest kobietą”.

Więcej informacji o Industriadzie

Jeżeli macie chęć zaangażować się w wolontariat, dowiedzieć się więcej o kulturze przemysłowej, zawrzeć wiele nowych znajomości – poniżej przedstawimy kilka ofert:

1. Zastanawialiście się kiedyś jak przebiega produkcja porcelany? Jeżeli tak, mamy dla Was idealną propozycję spędzenia pasjonującego dnia. Fabryka Porcelany w Katowicach ogłosiła nabór wolontariuszy podczas Industriady.

Do obowiązków będzie należało m.in :
– obsługa widzów w czasie wieczornych wydarzeń
– pomoc w prowadzeniu zajęć edukacyjnych
– wiele innych ciekawych zadań, o których dowiecie się na spotkaniu wolontariuszy

Dowiedz się więcej

2. Jesteśmy przekonani, że na Śląsku nie brakuje pasjonatów górnictwa. Ale nie tylko ich zainteresuje wolontariat w Zabytkowej Kopalni Ignacy. Wolontariat odbędzie się 9 czerwca (sobota) w godzinach 12:00 – 22:30. Do zadań wolontariuszy będzie należało:
– paskowanie osób wchodzących na teren kopalni
– udzielanie podstawowych informacji na temat obiektów znajdujących się na terenie kopalni Ignacy
– dbanie o odpowiednią liczebność grup wchodzących do poszczególnych obiektów.

Dowiedz się więcej

3. Ciekawą perspektywą jest również spędzenie dnia na Nikiszowcu. To osiedle robotnicze , które zostało uznane za Pomnik Historii, a kilka lat temu  zajęło czwarte miejsce w plebiscycie na nowe 7 cudów Polski (plebiscyt National Geographic Traveler). Stowarzyszenie KORCZAK organizuje Industriadę na Placu Wyzwolenia. Program jest bogaty i odbywa się w godzinach 12.00-21.00 ale dla sprawnego przeprowadzenia wszystkich działań potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą również w przygotowaniach przed i po wydarzeniu.

Dowiedz się więcej

A jeśli dołączycie do grona wolontariuszy Industriady, koniecznie pochwalcie się tym na Instagramie – dodawajcie zdjęcia i oznaczajcie je hasztagiem #śląskiewolontariaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *